UWAGA!

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym – zatrzymano mu prawo jazdy

Mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego poniesie konsekwencje swojego zachowania. Kierujący osobowym oplem 60-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym a także omijał inny pojazd, który tego pierwszeństwa pieszym udzielił. Zdarzenie zostało nagrane przez policyjny rejestrator nieoznakowanego radiowozu.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Kościuszki. Kerujący oplem mężczyzna nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo że inne pojazdy jadące w tym samym kierunku to zrobiły. Mężczyzna wjechał na przejście w chwili, gdy byli już na nim piesi. Cała sytuacja została nagrana przez policyjny rejestrator. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej.

Kierujący oplem 60-latek nie został ukarany mandatem. Jako że wykroczenie to należy do katalogu szczególnie niebezpiecznych, policjanci sporządzili dokumentację do sądu. Ten orzeknie o karze dla niefrasobliwego kierowcy oraz o tym, czy zastosować wobec niego czasowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci w czasie kontroli zatrzymali mu prawo jazdy.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama