UWAGA!

Nie zamierzali płacić

Czteroosobową grupę wyłudzającą towar z hurtownii spożywczych zatrzymali elbląscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą i sekcji kryminalnej.

Pomysłodawcą szybkiego zarobku był szef grupy 27-letni elblążanin Artur T. To on namówił znajomego, by założyć na swoje nazwisko przedsiębiorstwo wielobranżowe. Przedsiębiorstwo to miało zajmować się sprzedażą artykułów spożywczych. Kiedy firma została zarejestrowana, korzystając z zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, oszuści rozpoczęli działalnością handlową. Za pierwszy zakupiony towar w hurtowniach, chcąc zdobyć zaufanie właścicieli, zapłacili. Kolejny kupowali jednak już na tak zwany „przedłużony termin płatności”, wiedząc z góry, że i tak za niego nie zapłacą. Zakupiony towar odbierali osobiście.
     W ten sposób w okresie od listopada 2000 do stycznia 2001 roku wyłudzili towar z hurtownii spożywczych z Elbląga, Malborka i Gdańska na ok. 42 tys. złotych.
     Policjanci zatrzymali całą grupę w momencie, kiedy ta szykowała się już do „zwinięcia interesu”.
     Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek policji i prokuratury zastosować wobec czwórki zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im do 8 lat wzięzienia.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)