UWAGA!

Nożownik przed sądem

19-nastolatek stanie przed Sądem Okręgowym w Elblągu, oskarżony o ugodzenie nożem dwóch mężczyzn. Prokuratura zarzuca Sebastianowi Ł. usiłowanie zabójstwa ojczyma i jego brata.

Pod koniec lipca ubiegłego roku 19-letni Sebastian Ł. przyjechał do Kazimierzewa koło Elbląga do swojej matki. Tu pił z kolegami wódkę. Mocno nietrzeźwy postanowił rozprawić się ze swoim ojczymem. Oskarżył go o bicie matki. Sebastian Ł. wziął z kuchni dwa noże i zaatakował oglądającego telewizję ojczyma. Ten zasłonił się przed ciosami poduszką. Zraniony w ramię Jan D. uciekł.
     Pijany nastolatek rzucił się z kolei na brata ojczyma Henryka D., którego ugodził nożem w klatkę piersiową. Mężczyzna upadł na podłogę i stracił przytomność. Zraniony w serce Henryk D. umarłby, gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarzy. Policjanci zatrzymali napastnika dopiero wieczorem. Podczas przesłuchania Sebastian Ł. przyznał się do winy. Biegli stwierdzili, że jest on alkoholikiem. Dlatego w trakcie zdarzenia miał znacznie ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem. Zdaniem psychatrów Sebastian Ł. wymaga leczenia w zamkniętym zakładzie odwykowym. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.
PoGo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama