UWAGA!

O molestowaniu za zamkniętymi drzwiami

 
Elbląg, Sprawa o molestowanie małoletnich dziewczynek toczy się za zamkniętymi drzwiami
Sprawa o molestowanie małoletnich dziewczynek toczy się za zamkniętymi drzwiami (fot. arch. portEl)

16-latek podejrzany o dokonanie czterech czynów związanych z molestowaniem małoletnich dziewczynek odpowiada przed sądem z wolnej stopy. Wczoraj (24 lipca) złożył zeznania, a na październikowej rozprawie wysłuchani zostaną świadkowie, w tym także pokrzywdzone. Postępowanie toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Na początku listopada 2013 r. elbląska policja odebrała cztery zgłoszenia o atakach na małoletnie dziewczynki. Schemat działania sprawcy był zawsze podobny: gdy dziewczynki wchodziły do klatki schodowej, obejmował je i dotykał ich miejsc intymnych. Dziewczynkom udało się wyrwać i uciec. Rodzice zawiadomili policję i prokuraturę. Policjanci zatrzymali podejrzanego 16-latka na terenie miasta kilka dni później. Decyzją sądu rodzinnego i nieletnich został on umieszczony w schronisku w Chojnicach. Po to, by – jak napisano w uzasadnieniu - uniknąć zatarcia śladów. Początkowo miał tam spędzić trzy miesiące. Kolejna decyzja o przedłużeniu pobytu w schronisku została zaskarżona i ostatecznie sąd uznał, że chłopak może placówkę opuścić i że wystarczy objąć go nadzorem kuratora.
       Postępowanie w sprawie 16-latka nadal trwa. Do elbląskiego sądu rodzinnego i nieletnich wpłynęła opinia biegłych, którzy mieli określić preferencje seksualne chłopaka. Wczoraj (24 lipca) wysłuchany został podejrzany, zaś na rozprawie, którą zaplanowano w październiku, przesłuchanych zostanie 9 świadków. Z uwagi na charakter sprawy, postępowanie toczy się za zamkniętymi drzwiami.
       Jeśli zarzuty się potwierdzą, chłopakowi może grozić umieszczenie w zakładzie poprawczym.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama