UWAGA!

O olsztyńskich sekscesach przed sądem w Elblągu

 Elbląg, O olsztyńskich sekscesach przed sądem w Elblągu

Były prezydent Olsztyna Czesław M., skazany za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży, odwołał się od wyroku ostródzkiego sądu. Odwołała się też białostocka prokuratura, więc sprawę rozpatrzy teraz sąd drugiej instancji - w Elblągu. Proces ruszy 20 maja.

Sprawa przed Sądem Rejonowym w Ostródzie ciągnęła się przez cztery lata, zgromadzono do niej 52 tomy akt. Ostatecznie wyrok zapadł we wrześniu 2015 r., po ponad 70 rozprawach. Były prezydent Olsztyna Czesław M. został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Sąd zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat.
       Po ogłoszeniu wyroku Czesław M. zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał i - tu cytat - "walczył o niewinność, walczył o prawdę". Odwołanie złożyła też Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.
       Sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd drugiej instancji, czyli w tym przypadku, przez Sąd Okręgowy w Elblągu. - Sprawa jest złożona, wielowątkowa, zgromadzono do niej ok. 50 tomów akt - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy SO w Elblągu. - Proces będzie kontynuowany w zakresie złożonej apelacji. Termin rozprawy wyznaczono na 20 maja - kończy rzeczniczka elbląskiej Temidy.
       We wcześniejszym procesie Czesława M. był już wątek elbląski. W 2012 r. tu odbywały się wideopołączenia z biegłymi z zakresu psychologii i seksuologii podczas przesłuchania jednej z pokrzywdzonych kobiet. Takich możliwości technicznych nie ma bowiem sąd w Ostródzie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama