UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O zdarzeniu mówił: to nieszczęśliwy wypadek

Elbląg, O zdarzeniu mówił: to nieszczęśliwy wypadek

Oskarżony, a wówczas podejrzany, chciał składać wyjaśnienia, miał prawo do swobodnej wypowiedzi, odpowiadał też na nasze pytania. Nie było mowy o wywieraniu presji fizycznej czy psychicznej. Protokół przeczytał i podpisał. O zdarzeniu powiedział – wypadek – tak mówił dziś (3 czerwca) w sądzie policjant, który w grudniu 2008 r. przesłuchiwał Tomasza M. oskarżonego o śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka.

Proces zmierza ku końcowi. Sędzia Piotr Żywicki chciał jeszcze wysłuchać trzech ostatnich świadków – policjantów, którzy uczestniczyli w przesłuchaniu Tomasza M. podczas postępowania przygotowawczego oraz technika kryminalistyki. Dziś w sądzie stawiło się dwóch z nich. Trzeci przesłał zwolnienie lekarskie. W związku z tym sędzia odwiedzi go w domu i tam przesłucha. – By nie przedłużać postępowania – wyjaśniał sędzia Piotr Żywicki.
       O przesłuchaniu z 31 grudnia 2008 mówił natomiast jeden z policjantów obecny w sądzie.
       - Stan psychiczny, wówczas podejrzanego, był dobry, a rozmowa z nim logiczna – opowiadał funkcjonariusz KMP w Elblągu. – Chciał składać wyjaśnienia, miał prawo do swobodnej wypowiedzi. Odpowiadał też na nasze pytania. O zdarzeniu mówił: to nieszczęśliwy wypadek.
       Sędzia chciał wiedzieć, czy policjanci nie wywierali presji na oskarżonego.
       - Zaprzeczam, nie była wywierana presja ani psychiczna, ani fizyczna – mówił policjant. – Podczas przesłuchania obecny był drugi policjant, a to, co powiedział Tomasz M. zostało spisane. Oskarżony protokół przeczytał i podpisał.
       Dziś również zaprezentowany został ok. 6-minutowy film z oględzin miejsca zdarzenia, czyli z mieszkania Marietty M. W nagraniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich stron postępowania. Wykonał je st. asp. Arkadiusz Kieca, technik kryminalistyki KMP w Elblągu
       - Zapis jest momentami zaciemniony, bo został wykonany w świetle zastanym – wyjaśniał. - Paliły się jedynie latarnie uliczne. Oko ludzkie jest bardziej wrażliwe niż obiektyw i to co widzimy niekoniecznie musi być przerzucone na taśmę – dodał. – Nagranie może być więc praktycznie niewidoczne. Jest krótkie, bo obejmuje jedynie fragmenty oględzin.
       Na tym sędzia Żywicki zakończył dzisiejszą rozprawę. Termin kolejnej wyznaczył na 14 czerwca.
      
       ***
       Półtoraroczny Szymonek zmarł 29 grudnia 2008 r. w mieszkaniu przy ul. Nowowiejskiej. Według biegłych, przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążenia, która wystąpiła na skutek krwotoku do jamy brzusznej z uszkodzonej wątroby oraz stłuczenie serca. Nie potrafili jednak z całą pewnością określić mechanizmu powstania tych obrażeń. Za najbardziej prawdopodobną wersję przyjęli co prawda uderzenie pięścią lub nogą w dolną część klatki piersiowej malucha, ale nie wykluczyli, że obrażenia powstały na skutek przewrócenia się na dziecko osoby dorosłej. A taką wersję wydarzeń przedstawił oskarżony. W pierwszym procesie Tomasz M. został skazany na karę 2 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Była jednak apelacja i proces rozpoczął się na nowo.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Nasze prawo pozwala zabijać bezkarnie. W razie podejrzeń mówimy, że jak się przewróciliśmy na przeciwnika to jeszcze żył, mieliśmy z nim dobre relacje i to był wypadek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-03)
 • Wyhustac go i po ptokach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gnitex(2011-06-03)
 • Te wejście na zdjęciu dla niepełnosprawnych powinno być dla niego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-03)
 • dajcie działać sądowi, jak jest winny to go skażą, a jak nie to nie oczerniajcie człoowieka. Czekajcie na wynik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-03)
 • zgadzam się z pierwszym komentującym w naszym kraju prawo jest tylko pisane a do tego nasze zdanie i tak nie ma znaczenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-03)
 • Trzeba być tępym kretynem ażeby uwierzyć w takie brdnie jakie przedstawia oskarżony. A nasz wymiar sprawiedliwości napewno w to uwierzy i złagodzi temu bydlakowi wyrok
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  surreal(2011-06-03)
 • a gdzie ten patafian chcial sie zabawic na sylwka skoro 29 grudnia zdarzyla sie ta tragedia a pewnie jego baba nie chciala isc z powodu malego dziecka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nie wiadomo(2011-06-03)
 • Mam lekarza w rodzinie, który mówi; małe dziecko jest odporne na łagodne nawet duże naciski, ale te zacytowane obrażenia muszą pochodzić z mocnego ciosu-uderzenia. ż uwagi na skutek zdarzenia wyrok powinien być bezwzględny. Cholera jasna gdy opiekun jest pod wpływem alkoholu straszy się go wysokim wyrokiem, a w tym przypadku. .. .? Dziwne, że mamusia nie może nic zdecydowanego wnieść do sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-04)
Reklama