UWAGA!

Okradał piwnice i altanki, nie gardził też portfelami

Policjanci zatrzymali 17-letniego Wojciecha, który kradł, włamywał się do altanek ogrodowych i piwnic na terenie miasta. Jego łupem padał m.in. sprzęt ogrodniczy i elementy metalowe. Teraz 17-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło w środę (13 maja) na terenie miasta. Jak ustalili kryminalni, Wojciech od połowy marca tego roku wielokrotnie okradał elblążan, włamywał się do altanek ogrodowych i piwnic. W tym czasie przebywał na ucieczce z ośrodka wychowawczego. Chłopak działał głównie na osiedlu Zatorze.
     - Policjanci udowodnili mu dziewięć włamań i prób włamania do altanek ogrodowych i piwnic, skąd kradł wszystko, co nadawało się do oddania na złom – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Były to przede wszystkim różnego rodzaju sprzęty ogrodnicze i elementy metalowe. W jednej z altanek 17-latek wybił okna. Ponadto włamał się do mieszkania, skąd ukradł kilkadziesiąt płyt CD i DVD, które następnie sprzedał.
     Niestety, to nie jedyne czyny, jakie ma na swoim koncie młody elblążanin.
     - Wojciech kilkakrotnie okradał mieszkańców miasta – dodaje Justyna Grzeczka. - Jego zainteresowaniem cieszyły się portfele, torebki i telefony komórkowe, które kradł na terenie dworca czy elbląskiej giełdy.
     17-latek był już wielokrotnie zatrzymywany przez elbląskich policjantów za podobne czyny. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama