UWAGA!

Opinia, od której dużo zależy

 
Elbląg, 32-letni Samir S. przebywa w areszcie od połowy marca br.
32-letni Samir S. przebywa w areszcie od połowy marca br. (fot. arch. KWP w Gdańsku)

Biegli psychiatrzy zakończyli obserwację Samira S. (obywatela Rosji, który od lat mieszkał w Elblągu) podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny z Gdańska, ale nie wydali jeszcze opinii w tej sprawie. A ta jest bardzo istotna. Jeżeli bowiem mężczyzna zostanie uznany za poczytalnego akt oskarżenia będzie mógł trafić do sądu, jeśli nie - konieczne będzie umorzenie śledztwa.

Do zbrodni, której domniemanym sprawcą jest Samir S., doszło w połowie marca na gdańskiej starówce. W mieszkaniu jednej z kamienic przy ul. Długiej znaleziono ciała pary trzydziestolatków oraz ich półtorarocznej córeczki. Wszyscy zginęli od postrzału. Następnego dnia, ok. godz. 22, przed blokiem przy ul. Władysława IV w Elblągu gdańscy policjanci zatrzymali 32-letniego Samira S., obywatela Rosji. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa. Mężczyzna był zaskoczony akcją policji. Był też spakowany, gdyż szykował się do wyjazdu z Polski. Prokuratorzy przedstawili mu zarzut potrójnego zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.
       Samir S. został aresztowany, a w warunkach izolacji poddany obserwacji psychiatrycznej.
       - Obserwacja psychiatryczna Samira S. trwała 8 tygodni - informuje prokurator Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. -  Nie ujawniamy miejsca, w którym została przeprowadzona - do czasu otrzymania opinii. Tej bowiem jeszcze biegli nie opracowali. A ma ona istotne znaczenie - zaznacza - gdyż w razie stwierdzenia poczytalności podejrzanego, będzie możliwe skierowanie aktu oskarżenia, a w razie stwierdzenia niepoczytalności, koniecznym będzie umorzenie śledztwa.
       Póki co, Samir S. odbywa tymczasowe aresztowanie w Zakładzie Karnym, w oddziale dla sprawców niebezpiecznych - kończy prokurator.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale się cackają, jeśli to on to na stryczek i o problemie, takiemu zwyrodnialcowi żadna resocjalizacje nie pomoże.
 • umorzyć i wypuścić zabójcę?; OOOOO a biednego radka trzymają za kratkami
 • myślę że znaleźli kozła ofiarnego a tu nic z tego nie wyszło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  rzeczoznawca(2013-10-05)
 • radek tez zabojca
 • odbywa tymczasowe aresztowanie hmmm to tak mozna?
 • a moim zdaniem prawdziwe bandziory są na wolności i znalazły alibi, a prokuraturze i policji jest to na rękę bo statystyki są OK
 • Proszę autora artykułu o odrobinę rzetelności. .. Na litość boską, w którym miejscu k. k. lub k. p. k. wskazuje, że opinia biegłego w postępowaniu przygotowawczym ma wpływ na skierowanie aktu oskarżenia do sądu? Opinia biegłego niczego nie warunkuje, a decyzja niezależnie od opinii należy do organu prowadzącego postępowanie przygotowawcze, lub sądu na dalszym etapie. Jeśli autor nie zna się na tematach, o których pisze to niech się na litość boską nie wypowiada. Można napisać newsa bez robienia z siebie nieuka. .. Dodatkowo jak się potem nie dziwić, że poziom świadomości prawnej społeczeństwa jest taki niski, skoro bez merytorycznego sprawdzenia wypuszcza się artykuły zawierające stwierdzenia ewidentnie błędne. Żenada. ..
 • poprzednia wypowiedz ma sens i jest to swieta prawda jak beda chcieli go udupic to i tak to zrobia, bo sztuka jest sztuka i nie istotne czy on dopuscil sie tej zbrodni czy nie. Jest rosjaninem a ze wschodu to sami zbrodniarze i zlodzieje. .. .
Reklama