UWAGA!

Papierosy z przemytu

Elbląg, Papierosy z przemytu

1424 paczki papierosów pochodzące z przemytu zza wschodniej granicy wykryli wczoraj (6 maja) funkcjonariusze MOSG z elbląskiej placówki oraz elbląskiego Oddziału Izby Celnej w Olsztynie. Szacunkowa wartość wynosi przechwyconego towaru wynosi 11.424 zł.

W miejscowości Przezmark, gmina Elbląg, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki Saab, którym jechały dwie osoby. Jak się później okazało byli to elblążanie. 51-letnia Katarzyna C. i jej 24-letni syn Radosław. Przewozili oni papierosy różnych marek z rosyjskimi znakami skarbowymi akcyzy. Ujawniono łącznie 655 paczek papierosów, o wartości szacunkowej 5240 złotych.
     Pół godziny później w miejscowości Nowina, także gmina Elbląg, funkcjonariusze zatrzymali kolejne auto - Renault Safrane, którym jechała 30-letnia mieszkanka Elbląga Agnieszka B. Kobieta także przewoziła nielegalne papierosy. W sumie w skrytkach konstrukcyjnych jej samochodu kontrolujący znaleźli 773 paczki o szacunkowej wartości 6184 zł.
     Zajęty towar zabezpieczyli celnicy, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie, a właścicielki jego choć dziś zostały zwolnione nie unikną kary za przestępstwo karno–skarbowe.
     Według posiadanych informacji, papierosy te miały trafić na elbląski rynek. Jak widać z tego przemyt papierosów zza wschodniej granicy stał się intratnym zajęciem zarobkowym zwłaszcza dla wielu drobnych handlarzy, ale też dobrze zorganizowanych zawodowych przemytników. Korzystna cena tego towaru pozwala im na osiąganie dużych dochodów, uszczuplając tym samym dochody państwa. Toteż jednym z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej jest zwalczanie przestępczości transgranicznej i ujawnianie przemytu papierosów oraz wprowadzanie ich do sprzedaży na polskich targowiskach, bazarach i w sklepach.
Oprac. Anieze na podst. info z MOSG w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama