UWAGA!

Parkingowe "psikusy"

W minioną niedzielę (28 sierpnia) około godziny 10.30 na górnym parkingu marketu Kaufland w Elblągu kobieta wezwała policję, bo zniknął jej samochód. Policjanci zaczęli szukać audi a4 i znaleźli je kilkanaście metrów dalej od miejsca, gdzie było zaparkowane.

Jak się okazało samochód zjechał ze wzniesienia, bo kierująca nim kobieta nie zaciągnęła hamulca ręcznego. Na szczęście zjeżdżające auto ani nikogo nie potrąciło, ani nie uszkodziło innych samochodów.
       Podobna sytuacja miała miejsce dwa tygodnie wcześniej przy ulicy Nitschmanna. Wówczas kierujący, jak twierdził, pozostawił auto na kilka dni pod wiatami i nie wychodził z mieszkania, ponieważ chorował. Jak doszedł do siebie zauważył, że samochodu nie ma. Zgłosił więc kradzież. Policjanci kryminalni zwalczający przestępczość samochodową odnaleźli auto kilkadziesiąt metrów dalej na tej samej ulicy. Okazało się, że kierowca zapomniał, gdzie je zaparkował.
       Będąc w euforii zakupów, czy w roztargnieniu pamiętajmy o tym, że zanim wezwiemy policję warto dokładnie sprawdzić, gdzie postawiliśmy nasz samochód. Należy także pamiętać, że dla bezpieczeństwa naszego i innych należy auto właściwie zabezpieczyć na parkingu.
       W ciągu roku elbląscy policjanci odnotowują kilkanaście podobnych zgłoszeń.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama