UWAGA!

Pieniądze wziął, ale pracy nie załatwił

Legalna praca w Anglii, bardzo dobre zarobki – ogłoszenie o takiej treści ukazało się w gazecie „Anonse”. Osoby, które chciały skorzystać z tej atrakcyjnej oferty, musiały przelać na wskazane konto 69 zł. Do pracy jednak nigdy nie pojechały, bo ogłoszeniodawca okazał się nieuczciwy.

Policjanci z Sekcji dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą postępowanie dotyczące wyłudzenia pieniędzy poprzez fikcyjne ogłoszenie o oferowanej pracy. Zgłosił się na razie jeden poszkodowany, oszust jest poszukiwany.
     - Ogłoszenie o treści: „Pracowników do legalnej pracy w przetwórni w Anglii, bardzo dobre zarobki 662 746 584", ukazało się w gazecie „Anonse” 29 grudnia ub.r. na str. 37 dział – praca – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - W trakcie czynności policjanci ustalili, iż osoba, która je umieściła posługiwała się danymi: Chrostowski Adam, zamieszkały przy Placu Kraśnickich 21, 09-950 Warszawa.
     Warunkiem podpisania umowy było przelanie 69 zł na wskazane konto. Jak się okazało, konto nieuczciwego ogłoszeniodawcy, który pieniądze wziął, ale pracy nie załatwił.
     Osoby, które skorzystały z fałszywej oferty proszone są o kontakt z funkcjonariuszami KMP w Elblągu, 055 230-16-75 (70).
     Wszelkie informacje, zmierzające do ustalenia osoby podejrzewanej o przestępstwo
     można również podawać anonimowo za pomocą linku „przekaż informację" znajdującego się na stronie internetowej elbląskiej komendy (www.elblag.policja.gov.pl).
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama