UWAGA!

Pijani na lądzie, pijani na wodzie

 Elbląg, Nietrzeźwemu kapitanowi policjanci zatrzymali uprawnienia do pływania statkiem - dyplom kapitana żeglugi
Nietrzeźwemu kapitanowi policjanci zatrzymali uprawnienia do pływania statkiem - dyplom kapitana żeglugi (fot. KPP Braniewo)

W miniony weekend braniewscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących: rowerzystę, motorowerzystę i kapitana statku wycieczkowego. Dowodzący jednostką pływającą miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sobotni (18 września) rowerzysta – 34 – letni Piotr M. z gm. Braniewo i motorowerzysta, 34 – letni Ireneusz F. z gm. Wilczęta mieli od 1,5 do ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Panom grozi kara roku (w przypadku kierowania rowerem) i dwóch lat (motorowerem) pozbawienia wolności.
       Natomiast zgłoszenie o nietrzeźwym kapitanie statku braniewscy policjanci otrzymali w niedzielę (19 września) o godzinie 10.30. Jednostką, na pokładzie której znajdowało się 70 pasażerów, dowodził 60 – letni Jerzy P., mieszkaniec Świnoujścia.
       Okazało się, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Usłyszy zarzut kierowania statkiem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do pływania statkiem - dyplom kapitana żeglugi. Statek został przekazany armatorowi.
      
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kiedyś kapitan na statku był nie do ruszenia pan i władca a w dzisiejszych czasach, z daleka od domu z problemami alkoholowymi dobrze żę policja tak szybko zareagowała i nie skończyło się tragedią
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty Chlor(2010-09-20)
 • czyli można stracić tylko prawajazdy samochodem a statkiem to już dyskryminacja czy o co chodzi?
 • Jest koniec sezonu, idzie zima. Posiedzi pan kapitan a na wiosnę znowu na stateczek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  60-latek(2010-09-22)
Reklama