UWAGA!

Pijany kierowca tira miał ponad 2 promile

 
Elbląg, Pijany kierowca tira miał ponad 2 promile

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj (2 lutego) na trasie S7 41-letniego kierowcę ciężarowej scanii z naczepą załadowaną stalą. Policjantów zaalarmowali inni kierowcy, którzy widzieli, jak tir jedzie „wężykiem”. Kierowca nie krył, że pił od dwóch dni, co więcej, powiedział funkcjonariuszom, że pije, bo lubi.

41-letni mieszkaniec Grudziądza jechał ciężarową scanią z naczepą w stronę Warszawy. Wiózł na Litwę stal. Nie dało się ukryć, że był nietrzeźwy. Kierowcy relacjonowali, że jechał „wężykiem”. Został zatrzymany w okolicach Pasłęka około godziny 20. W kabinie scanii policjanci znaleźli dwie puszki piwa, trzecia wypadła mu z kieszeni w trakcie kontroli. Powiedział, że od dwóch dni pił. Chciał przemierzyć trasę nocą, gdyż miał nadzieję, że będzie mniej punktów kontrolnych. Po badaniu okazało się, że miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.
       W 2001 roku sąd odebrał mu prawo jazdy na pięć lat. Wówczas też kierował ciężarówką w stanie nietrzeźwym. Teraz 41-letni Mirosław W. trafił do policyjnego aresztu. Samochód został przekazany właścicielowi firmy transportowej, który podstawił trzeźwego kierowcę. Mirosław W. odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwych grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
       W tym i wielu innych przypadkach policjanci wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowią nietrzeźwi za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Mniej pijanych kierowców to mniej wypadków i mniej ofiar, dlatego też policjanci apelują, aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda „wężykiem”), mogące świadczyć o jego stanie nietrzeźwym, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
       Policjanci przypominają! Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co to nie można lubić wypić ? Ja jak i 70% społeczeństwa też lubimy. Mniam mniam wódeczka, piwko i winko do tego fajeczki. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  20
  Pijaczyna(2014-02-03)
 • takich kierowcy jak on jest mnowstwo!!!!!
 • Zawsze kabluje pijanych, zawsze. To moje hobby :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  4
  przedłużacz(2014-02-03)
 • Jeb. .y Kondo. .n do piachu z nim i zalac spirytem ruskim
 • wielkie mi halo bez przesady, zrobil wam cos
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  16
  kupers(2014-02-03)
 • Całe szczęście, że nie zdążył zrobić; )
 • Stary dziad, pijak ! Dobrze że nie spoowodował wypadku, i na skutek tego nikomu nic się nie stało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Ktoś33(2014-02-03)
 • Nie możemy zabronić panu kierowcy pic skoro lubi, ale tak jak w dawnym przysłowiu: " jak ci praca w piciu szkodzi, porzuć pracę co ci szkodzi" . Tak więc my (myślę ze znaczna większość społerczeństwa) lubi jak pan kierowca nie będzie kierował pojazdami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Karol1950(2014-02-03)
 • Zaje. .. .. ć skur. .. .la. Zakopać. Ewidentnie wiedział że może kogoś zabić. Pani premierze! Wysyłać takich na Sybir z biletem w 1 stronę!!!!! Jak tu się nie bać jeździć po naszych drogach? Masakra!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  dziady(2014-02-03)
 • nie zapomnijcie poinformawać jaką karę otrzyma.
 • Nie szanowałeś prawka i roboty to idź zdychać na bezrobociu !
 • tak wypił niech go skażą, za to że wsiadł, że jechał, że mógł zabić, dodatkowo za to że po pijanemu mógł ukraść, zgwałcić i nie wiadomo co jeszcze (może nawet zostać prezydentem), karać, wieszać. bez sentymentu. ostatnimi czasy tak się manipuluje opinią publiczną, że bez różnicy jest czy karamy kierowce z flaszką w kieszeni czy kierowcę po dwóch piwach wieczorem złapanego ranem w stanie wskazującym. Bynajmniej nie popieram pijanych kierowców. Ale niektórym na prawdę się to zdarzyło jednorazowo. PO własnym przykładzie widzę że po jednym występku (niezamierzonym) po 30 latach pracy jako kierowca, jest się traktowanym na równi z każdym jednym alkocholikiem. Koniec kariery jako kierowca, najlepiej odstrzał
Reklama