UWAGA!

Pijany rowerzysta zatrzymany dwukrotnie w godzinę

 
Elbląg, Pijany rowerzysta zatrzymany dwukrotnie w godzinę
fot. (arch. portEl.pl)

43-letni cyklista bezskutecznie próbował uśpić czujność braniewskich funkcjonariuszy. Mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie w przeciągu niespełna godziny dwukrotnie został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów. Zmieniał tylko jedno – rower.

Pomimo licznie przeprowadzanych akcji policyjnych i nagłaśnianiu ich w lokalnych mediach nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią duże zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Niezmienny pozostaje wciąż fakt, że funkcjonariusze bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii alkoholu na drodze, czego doświadczył w niedzielne popołudnie (10 sierpnia) 43-letni mieszkaniec gminy Pieniężno.
       Po raz pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej ok. 17.30. Policyjne badanie wykazało wówczas, że jechał rowerem mając ponad 2,35 promila w organizmie. Znajomość grożących mu konsekwencji prawnych nie wywarła jednak pożądanego skutku. Mężczyzna najwyraźniej przestraszył się bardziej perspektywą pokonywania dalszych tras pieszo. Dlatego w niespełna godzinę później po raz kolejny wyruszył w trasę rowerem, tym razem już innym. Finał wycieczki pozostał jednak niezmienny. Kolejna policyjna kontrola zakończona badaniem stanu trzeźwości. Wynik jednoznaczny – mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie po raz drugi wsiadł na rower. Funkcjonariusze drogówki przypominają, że podczas służby zachowują wzmożoną czujność, zwłaszcza w przypadkach pijanych kierowców.
       43-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama