UWAGA!

Plaga kolizji

W ostatnim czasie na terenie Elbląga dochodzi do częstych kolizji. Samochody są uszkadzane m.in. na parkingach czy w wąskich uliczkach. Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby parkowali swoje auta wyłącznie w miejscach dozwolonych i nie utrudniali ruchu innym użytkownikom drogi.

Tylko w maju policjanci odnotowali ponad 150 kolizji.
     - Samochody są uszkadzane m.in. na parkingach czy w wąskich uliczkach – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Sprawcy najczęściej zwyczajnie odjeżdżają z miejsca zdarzenia.
     Większość kolizji spowodowana była nieuwagą kierowcy oraz utrudnieniami w ruchu, poprzez nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie, powodując kolizję, muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może jest to forma zabawy?
 • Po prostu nie umiemy jeździć, świadomie łamiemy przepisy (szczególnie dotyczące prędkości i wyprzedzania), a przede wszystkim brak nam kultury na drodze. Najważniejsze jest to aby zrozumieć, że to my mamy zacząć dawać dobry przykład innym, a nie jeździć byle jak bo wszyscy tak jeżdżą. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~Michał(2008-06-05)
 • stawiam na to że elbląskie drogi są nieprzygotowane na taki ruch pojazdów, są 2-3 ulice którą jeszcze radza sobie z ruchem ale reszta jest przeładowana, wystarczy spojrzeć na uliczki miedzy blokami gdzie na chodnikach nie ma miejsca ponieważ wszędzie stoją samochody. Drugie to niedouczenie zasad jazdy na kursach, każdy uważa się za uprzywilejowywanego na drodze. Powinno się wprowadzić wzorem innych państw dwuletni okres po zdaniu prawa jazdy przez którym młody kierowca jeździłby z doświadczonym kierowcą obok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kwadrat(2008-06-05)
 • Kwadrat, ale większość tych stawiających swoje fordy, vw i audi gdzie popadnie to właśnie ci doświadczeni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prostokąt(2008-06-05)
 • To, że w Elblągu jest "PLAGA KOLIZJI" to widać i słychać, ale napewno jest ich znacznie więcej, bo nie wszystkie są zgłaszane. Wystarczy popatrzeć na parkingi przed hipermarkietami. Zastanawiam się dlaczego wszystkie miejsca parkingowe planowane są w ten sposób, że trudno ustawić większy samochód. Czy linie wyznaczające miejsca nie mogłyby być pod pewnym kątem, co znacznie ułatwiłoby wjazd i wyjazd z miejsca postoju. Według mnie to wszystkie parkingi przygotowane są dla "Maluchów", których już nie ma, bo przy innch samochodach, kazdy kierowca musi wykonać wiele manewrów, aby nie uszkodzić pojazdu obok.
 • Zgadzam się z przedmówcą. Chociaż uważam, że niektórym nawet linie pod kątem nie przeszkodziłyby w tym aby po zaparkowaniu jedna z włłasnie tych linii przebiegała równo pomiędzy kołami "jego" samochodu.
 • czyżby karzący palec sprawiedliwości ? - Józio
 • chyba lokalnej ? - ikaka
Reklama