UWAGA!

Poczytalny czy nie? Biegli nadal milczą

 Elbląg, 32-letni Samir S. przebywa w zakładzie karnym; prokurator będzie wnioskował o przedłużenie tymczasowego aresztowania
32-letni Samir S. przebywa w zakładzie karnym; prokurator będzie wnioskował o przedłużenie tymczasowego aresztowania (fot. arch. KWP w Gdańsku)

Nadal nie ma opinii biegłych z obserwacji psychiatrycznej 32-letniego Samira S., obywatela Rosji, który od lat mieszkał w Elblągu, podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny z Gdańska. A wiele od niej zależy. Jeżeli bowiem mężczyzna zostanie uznany za poczytalnego akt oskarżenia będzie mógł trafić do sądu, jeśli nie - konieczne będzie umorzenie śledztwa. Póki co, prokuratura będzie wnioskowała o przedłużenie jego tymczasowego aresztowania.

Do zbrodni, której domniemanym sprawcą jest Samir S., doszło w połowie marca br. na gdańskiej starówce. W mieszkaniu jednej z kamienic przy ul. Długiej znaleziono ciała pary trzydziestolatków oraz ich półtorarocznej córeczki. Wszyscy zginęli od postrzału. Następnego dnia, ok. godz. 22, przed blokiem przy ul. Władysława IV w Elblągu gdańscy policjanci zatrzymali 32-letniego Samira S., obywatela Rosji. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa. Mężczyzna był zaskoczony akcją policji. Był też spakowany, gdyż szykował się do wyjazdu z Polski. Prokuratorzy przedstawili mu zarzut potrójnego zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.
       Samir S. został aresztowany, a w warunkach izolacji poddany 8-tygodniowej obserwacji psychiatrycznej. Miesiąc temu informowaliśmy, że śledczy czekają na opinię biegłych. Taka do dziś do nich nie trafiła.
       - Dotychczas prokurator nadzorujący śledztwo w sprawie przeciwko Samirowi S., nie otrzymał od biegłych sprawozdania i opinii z obserwacji sądowo – psychiatrycznej podejrzanego - potwierdza prokurator Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. - Biegli pozostają z prokuratorem w tej sprawie w stałym kontakcie. Brak jest podstaw i powodów do twierdzenia, że nastąpiła nieuzasadniona zwłoka w wydaniu tego dokumentu - zastrzega.
       Opinia ta ma istotne znaczenie - zaznacza - gdyż w razie stwierdzenia poczytalności podejrzanego, będzie możliwe skierowanie aktu oskarżenia, a w razie stwierdzenia niepoczytalności, koniecznym będzie umorzenie śledztwa.
       32-letni Samir S. przebywa w zakładzie karnym, w oddziale dla sprawców niebezpiecznych.
       W najbliższym czasie prokurator nadzorujący śledztwo wystąpi do sądu z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztowania Samira S., bo - jak wyjaśnia prokurator Marciniak - aktualnie jest określony termin tymczasowego aresztowania do 15 grudnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tzw. opinie biegłych to nic innego jak tylko rozbijanie gówna na atomy. Biegli mają kasę, sądy dupochron, i tak się to kręci i kręcić będzie. Skutek jest taki: bandyci na ulicach, a ofiary i poszkodowani w aresztach, bo się bronić usiłowali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  prorok(2013-11-21)
 • Czy w tym niepoczytalnym kraju wszystko musi tyle trwać? Sprawa Breivika w Norwegii trwała kilka tygodni!!!! Jedyne co nasze sądownictwo robi szybko to buduje sobie biurowce. Chore sądownictwo otoczone samymi szujami, które kupują prawo na lewo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  papugara(2013-11-21)
 • A może trzeba sprawdzić poczytalność biegłych? Albo ich wywalić na zbity ryj!!! Chciałbym zobaczyć jak biegli by biegli po zasiłek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  whoyeah(2013-11-21)
 • Wypuszczą go, koleś wyjedzie za granicę i wsiąknie jak krew w piach. A ofiary przewracają się w grobach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  sprawiedliwy(2013-11-21)
 • Może czekają na kasę jak będzie to na pewno ogłoszą że jest niepoczytalny. Za kasę można łatwo kupić wolność którą od niedawna cieszy się Elbląska gangsterka na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Może jak odpalą jakiegoś urzędasa to wezmą się do roboty a społeczeństwo wreszcie odetchnie w spokoju.
 • poczytalny czy nie zabił i powinien dostać wyrok sprawiedliwy! A biegli niech dalej biegają po pokojach i innych komnatach z papierkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  kiedyśtojabyłemuczciwy...(2013-11-22)
 • Dać czapę i koniec.
 • Nie wierzę, że złapali prawdziwego. Koniec kropka.