UWAGA!

Podejrzany na wolności

30-letni mężczyzna podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego nieletnich dziewczynek, mimo wniosku policji i prokuratury decyzją Sądu Rejonowego nie został tymczasowo aresztowany. Od środy przebywa na wolności.

Mężczyzna zatrzymany został w miniony poniedziałek przez elbląskich policjantów. Jest podejrzany o to, że dwukrotnie zmusił do czynu nierządnego dwie nieletnie dziewczynki.
     W styczniu tego roku policjanci z elbląskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymali zgłoszenie o dokonaniu czynu nierządnego na kilkuletniej dziewczynce. Sprawca zaprosił swoją ofiarę do samochodu, a następnie wywiózł do lasu. Tam przemocą założył dziewczynce na usta taśmę samoprzylepną oraz skrępował nogi. Do podobnego zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku. Wtedy ofiarą była inna dziewczynka.
     Policyjne śledztwo doprowadziło do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Elbląga podejrzanego o popełnienie tego czynu. Obie dziewczynki rozpoznały w zatrzymanym mężczyznę, który dopuścił się na nich czynów lubieżnych.
     Podczas składania wyjaśnień jedna z dziewczynek zeznała iż ten sam mężczyzna latem 1999 roku dopuścił się takiego samego czynu wobec niej w jednej z piwnic.
     Policja i prokuratura wystąpiły do Sądu Rejonowego w Elblągu o wydanie nakazu tymczasowego aresztowania. Sąd odrzucił jednak wniosek.
     - Sąd oparł się na opinii lekarza biegłego, który stwierdził iż stan zdrowia psychiczny i fizyczny podejrzanego mężczyzny nie pozwala na zastosowanie wobec niego sankcji w postaci aresztu tymczasowego - mówi Jerzy Waryszak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
     Prokuraturze przysługuje możliwość złożenia zażalenia na tę decyzje do sądu wyższej instancji w ciągu siedmiu dni, w tym przypadku Sądu Okręgowego w Elblągu. Prokurator Waryszak jeszcze nie wie, czy takie zażalenia zostanie złożone.
     - Czekamy na pisemne uzasadnienie decyzji - mówi Waryszak.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A będzie rozprawa? Przedstawiono podejrzanemu zarzuty, czy nie?
 • Pewnie po co karać zboczenca???? Niech gwałci... Pełno takich świrów jest na mieście, a Policja nie zawsze chce reagować!!!! WSTYDŹCIE SIĘ PANOWIE POLICJANCI!!!! Sama byłam świadkiem jak na przystanku tramwajowym przy ul. 1-go Maja , obok sklepu spożywczego PSS SPOŁEM w niedzielę rano (kiedy jechałam na wykłady) tj. 7.30 obnażał sie i onanizował jakiś "palant", kiedy zadzwoniłam z pobliskiego telefonu aby zgłosic ten incydent to pan policjant robił mi jakies głupie uwagi i podśmiewał się do telefonu. Dopiero jak się zapytałam czy chciałby aby taki wariat spotkał się np. z jego córką rano jak będzie szła do kościoła to zaczął poważnie ze mną rozmawiać.
 • To do szpitala psychiatrycznego klienta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ojciec(2001-03-30)
 • kolejny przykład utwiierdzający w przekonaniu że tzw aparat sprawiedliwości to fikcja,Sądy sa dla bogatych których stać na proceduralne zabawy. Pozostali są na łasce i niełasce różnego rodzaju łobuzów. Pan(Pani) sędzia nie będzie zajmować się taką sprawą dopuki takie zdarzenie nie bdzie dotyczyć go osobiscie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2001-03-30)
 • Elbląg to raj dla przestępców, za alkohol przy prowadzeniu samochodu 300zł , a za gwałty na nieletnich wolność !!!!!!! Niech żyje demokracja ??????? dla przestępców !!!!
 • duzo wody w kanale!!!!!!!!!! betonowe buty dla klienta. zwyrodnialec wyrwac chwasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mrufffff(2001-03-30)
 • Osoba stanowiąca zagrożenie dla społeczeństwa (a szczególnie dla dzieci ) powinna być izolowana do czasu wydania prawomocnego wyroku sądoweg w areszcie śledczym .Myślę , że w aresztach śledczych podejrzany może skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny ( o ile takiej pomocy potrzebuje )."Biegły" lekarz wydając diagnozę o niemożliwości osadzenia podejrzanego w areszcie ze względów zdrowotnych , pomyślał zapewne o innych dziewczynkach które mogą zostać ofiarami zboczeńca.
 • AUTOR "AK": Nie pisz więcej takich bzdur, bo to nieprawda, ze Sąd tak postanowił. Zobacz ile narobiłeś fermentu! Tylko idjota by taką podjął decyzję... albo ojciec lub matka zboczeńca!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblązanin(2001-04-01)
 • A czy panowie urzędnicy odpowiedzialni za zdarzenie mają małe dzieci? Jeśli TAK to uważajcie bo i inni poczują się bezkarni, jeśli NIE to może nie rozumieją powagi sytuacji i czas takich ludzi zastąpić.
 • Adam Słomiński ?
Reklama