UWAGA!

Podwójna akcyza

Ponad 650 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli braniewscy policjanci w dwóch gospodarstwach w miejscowości w gminie Braniewo. W jednym z gospodarstw policjanci znalazła także nielegalny alkohol.

Policjanci trafili na nielegalny towar przypadkiem. Zostali wezwani do zupełnie innej sprawy i podczas przeszukania gospodarstwa znaleźli 544 kartony papierosów o wartości prawie 22 tys zł. Gospodarstwo należy do mieszkańca Braniewa Oskara S.
     - Oprócz tego zabezpieczyliśmy także 481 litrów prawdopodobnie spirytusu - informuje Anna Kos z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. - Mówię "prawdopodobnie", ponieważ substancja nie została jeszcze zbadana. Znajdowała się w półlitrowych pojemnikach z nalepką z narysowaną trupią czaszką. Nalepki informowały, że jest to alkohol skażony metanolem. Jego szacunkowa wartość to prawie 40 tys zł.
     W sąsiadującym gospodarstwie należącym do Bogusława K. policjanci znaleźli kolejne 114 kartonów papierosów. Policja sprawdza, czy mężczyźni działali razem. Obu postawiono zarzut przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy.
     Oprócz tego funkcjonariusze braniewskiej komendy próbują wyjaśnić, czy znaleziona substancja służyła do nielegalnego wyrobu alkoholu. W tej sprawie nie postawiono jeszcze zarzutów żadnemu z mężczyzn.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama