UWAGA!

Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

 
Elbląg, Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

Wczoraj (5 sierpnia) policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który na ograniczeniu do pięćdziesiątki, dostawczym fiatem pędził 119 km/h. Od początku 2019 roku już 128 kierowców z Elbląga i okolic pożegnało się z uprawnieniami. Były to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Z jednym z nich zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu. Wczoraj (5 sierpnia) na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) kontrolowali prędkość. Wśród kilkudziesięciu pomiarów jeden był szokujący. Dostawczy fiat pędził 119 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 22-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy już 128 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo, brawo, brawo! Brawo. Oby prawa jazdy już nigdy w życiu nie zobaczył.
 • Wszystko ok, tylko to wszystko za mało !!!!! Wszędzie pędzą jak nienormalni w podelbląskich miejscowościach. Motocyklami ta sama bajka, samochody ciężarowe dewastują drogi, oczywiście wjeżdżają w drogi do 8 ton mimo, że nie mają żadnych zezwoleń. Niestety mimo wielu zgłoszeń, Policja nic nie robi w temacie.
 • Wszystko rozumiem-trzeba piratów karać,a co piesi i rowerzyści? Kiedy (i gdzie) ktoś widział pieszy patrol plicji??? Są wszędzie,tylko nie tam gdzie naprawdę powinni interweniować.! Łapie się tych co jeżdżą samochodami i P.Sawicki rozpisuje się ilu tu kierowców złamało prawo,a kiedy będzie podsumowanie weekendu przez P.Sawickiego odnośnie ukaranych pieszych na "czerwonym" czy rowerzystów poza ścieżką rowerową??? Czy potrąceń pieszych przez tych rowerzystów? Dlaczego(po telefonie na komendę) trzeba tak dlugo czekac na patrol? Czemu o takich rzeczach nie piszecie? Czemu P.Sawicki nie komentuje takich zdarzeń?Czemu (mimo zakazu) rowerzyści jeżdżą ul.Fromborską , a policji BRAK? OK Policja JEST potrzebna, ale jej "osiągnięcia", niech nie skupiają sie tylko na "drogówce"!!! Sawicki(już nawet bez Pan)-ogarnij sie !!!! Skoro jest problem w komendzie by to Ci w oczy powiedzieć, to zacznij na forach(podpisywanych Twoim nazwiskiem)być. NAPRAWDĘ obiektywnym!!!!!!!
 • I jeszcze jedno(bo napewno P.Sawicki to przeczyta), dlaczego po telefonie do Pana S , kończy P. S rozmowę "proszę nie zawracać mi d...y)? Tak ważny jest ten policjant, czy jak środowisko Elbląskie uważa, ten PIES...???
 • @BLADY - @BLADY otrzeźwiej proszę i zaparkuj prawidłowo auto bo donos napiszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  1
  zatroskany sąsiad(2019-08-07)
 • @BLADY - - Dlaczego(po telefonie na komendę) trzeba tak dlugo czekac na patrol? - Kiedy (i gdzie) ktoś widział pieszy patrol plicji??? - Z chęcią też bym zadał takie pytanie panu Sawickiemu, bo albo mamy Policję albo nie. Skoro są jakieś problemy to trzeba o nich społeczeństwo informować, ale przecież Komendant nie zezwoli, bo okaże się, że jest niewydolny i nie ogarnia tego, co by powiedział Komendant Wojewódzki albo Główny !!!!
 • @BLADY - Zgadzam się z Tobą w zupełności, też widywałem rowerzystów jadących pod górę obok szpitala po całej szerokości pasa jezdni zygzakiem z braku sił, nie sposób go wyprzedzić a obok zupełnie pusta ścieżka rowerowa. Kiedyś zwróciłem uwagę takiemu na Fromborskiej że jest zakaz jazdy rowerem to jeszcze pięknie nazwał mnie bezczelny Typ. Chyba znam przyczynę prześladowania kierowców samochodów przez policję - stać cię na samochód to jeszcze masz z czego mandat zapłacić, co w odniesieniu do rowerzystów i pieszych nie byłoby już takie oczywiste. Zatem kontrole nie są powodowane względami bezpieczeństwa to jest po prostu droga na łatwiznę. Kontrole powinny być oczywiście ale dla wszystkich bez wyjątku.
 • Tu akurat się z Tobą nie zgodzę, ponieważ raczej rowerzysta krzywdy samochodowi nie zrobi, ale odwrotnie to jak najhardziej. Co do kontroli wszystkich bez wyjątku, to z tym się zgadzam.
 • A składaj , składaj !!! NIE MAM AUTA !!!
Reklama