UWAGA!

Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

 
Elbląg, Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

Wczoraj (10 września) policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi, który na ograniczeniu do pięćdziesiątki, osobowym peugeotem jechał 110 km/h. Podobnie było z 25-latkiem, który również stracił uprawnienia do kierowania, mając na liczniku 104 km/h. Od początku 2019 roku blisko 140 kierowców z Elbląga i okolic pożegnało się z uprawnieniami. Były to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Z dwoma takimi sytuacjami zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu. Wczoraj na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Wśród 32 przekroczeń prędkości były 2, w których kierowcy przekroczyli ją dwukrotnie. Osobowy peugeot pędził 110 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 20-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Podobna sytuacja miała miejsce w tym samym czasie i w tym samym miejscu. 25-latek jechał fordem 104 km/h.
      Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawa jazdy blisko 140 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama