UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend

 
Elbląg, Policjanci podsumowali weekend

Policjanci w miniony weekend wyjeżdżali 205 razy na interwencje. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 20 osób. Zatrzymano także 5 osób poszukiwanych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali ponad 200 kierujących. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy to 56-letni mężczyzna który kierował volkswagenem polo. Policjanci zatrzymali go w Gronowie Elbląskim. Badanie alkotestem wykazało 0,62 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Drugi z zatrzymanych to 45-latek, któremu już wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania. Tym razem został zatrzymany w niedzielę przy ul. Mazurskiej, gdy kierował osobowym chryslerem. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Auto zostało odholowane na parking. 45-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna za wykroczenie jakim jest kierowanie bez prawa jazdy.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cały czas czekamy na patrole w słynnych wioskach.
  • Coraz więcej oszołomów, nawet ratownicy nie mogą się czuć bezpiecznie. Coraz więcej pijanych kierowców na drogach, coraz więcej mistrzów kierownicy ( w szczególności na terenach wiejskich ), a przede wszystkim cała masa oszołomów. Droga Policjo, tak dalej nie może być, zacznijcie w końcu po urlopach działać. Prawie nigdzie was nie widać ( bez bajeru ) !
  • Ilu policjantów pod wpływem?
  • " (. .. ) Z badania przeprowadzonego na przełomie 2018 i 2019 r. na zlecenie KRBRD wynika, że w terenie zabudowanym 85 proc. kierowców przekracza limit prędkości na 100 m przed przejściem dla pieszych, a po zebrze zbyt szybko jedzie 40 proc. kierowców. Co znamienne, w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w 2015 r. o 5 proc. zwiększyła się liczba kierowców łamiących ograniczenie prędkości na przejściach dla pieszych. (. .. ) " - Co panowie policjanci na to???
  • Oszołomy wiedzą o kogo chodzi. .. .
  • Widać, że ci niestosujący się do przepisów śledzą takie wpisy, tak żeby być na bieżąco
Reklama