UWAGA!

Policjanci zatrzymali domowych agresorów

 
Elbląg, Policjanci zatrzymali domowych agresorów

Wszczęcie procedury Niebieskiej Karty ma za zadanie pomóc rodzinie, w której występuje przemoc domowa. Jej założenie skutkuje nadzorem m.in. policjanta i pracownika socjalnego, których zadaniem jest podjąć takie działania, aby przemoc ustała. W miniony weekend policjanci wypełnili dwa druki Niebieskiej Karty w rodzinach z terenu Braniewa i gm. Wilczęta wobec dwóch sprawców przemocy domowej – 51-letniej kobiety i 61-letniego mężczyzny.

Dwie interwencje domowe zgłoszone policjantom miały podobny przebieg. 51 -letnia sprawczyni z Braniewa i 61–letni sprawca z gm. Wilczęta będąc pod działaniem alkoholu wszczęli awantury, podczas których grozili swoim najbliższym. W pierwszym przypadku siostra sprawczyni zgłosiła groźby karalne kierowane wobec niej przez 51-latkę. Kobieta groziła jej, że ją zabije. Z kolei 61-latek zniszczył podczas awantury drzwi i próbował uderzyć żonę. Wystraszone kobiety zadzwoniły po pomoc na policję. W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali agresywne osoby do wytrzeźwienia i wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.
       Zainicjowanie procedury Niebieskiej Karty ma za zadanie pomóc rodzinie, w której występuje przemoc domowa. Jej założenie skutkuje nadzorem m.in. policjanta i pracownika socjalnego, których zadaniem jest podjąć takie działania, aby przemoc ustała. Zdarza się, że w wyniku wszczętej procedury policjanci dowiadują się o przypadku znęcania się w rodzinie, co skutkuje z kolei wszczęciem postępowania karnego.
       Przypominamy, że znęcanie się jest przestępstwem, za które Kodeks Karny przewiduje kary pozbawienia wolności do 5 lat.
      
st. sierż.Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak moja żona będzie mnie zastraszać tym, że mnie wyrzuci z domu, to skorzystam z dobrodziejstw niebieskiej karty. W końcu składała przysięgę w urzędzie stanu cywilnego "na dobre i na złe".
 • takim ludziom nie powinno sie zakladac zadnej niebieskiej karty skoro wszystko pod wpływem alkoholu to tylko i wyłacznie na leczenie przymusowe. Ludzie jak ktos jest pijany to mysli o tym, ze ma niebieska karte??? na pewno nie. Nasze polskie prawo jest tak smieszne, ze az załosne. Pomagac ludziom co maja przemoc w rodzinie to jak najszybciej izolaowac ich od sprawcow, bo nawet jak wyjdzie z izby to i tak moze zrobic krzywde a wtedy moze byc za pozno na wezwanie pomocy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  totylkoelblag(2015-12-06)
 • Jak wyjdzie z przymusowego leczenia to i tak moze zrobic krzywde a wtedy moze byc za pozno na wezwanie pomocy.
 • gdyby trzeba było wszystkich pijanych wysyłać na leczenie, to najpierw potrzebne by było wybudowanie całego osiedla. Czy nie prościej by było za każdym razem klęczenie na grochu z zamianą na wypicie 5 litrów mineralnej wody dziennie.
Reklama