UWAGA!

Policyjna akcja „Powroty”

Elbląg, Policyjna akcja „Powroty”

Przed nami ostatni weekend wakacji. Na drogach naszego miasta i powiatu policjanci spodziewają się natężenia ruchu. Wspólnie z Żandarmerią Wojskową funkcjonariusze będą monitorowali drogi naszego powiatu.

Policjanci z ruchu drogowego będą pełnić służbę, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, który w ten weekend będzie drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane przez kierujących. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości, które mierzą prędkość samochodu nawet z kilometra.
       Prowadzone będą kontrole osób, pojazdów i dokumentów. Ważnym elementem działań będzie egzekwowanie od kierujących jazdy w zapiętych pasach oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Z ruchu będą eliminowani nietrzeźwi kierowcy oraz pojazdy niesprawne technicznie. Surowo karani będą również ci kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, tym samym stwarzają niebezpieczne, a w konsekwencji tragiczne sytuacje drogowe.
       Policjanci przypominają!
      
Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
       Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
       Elbląska policja przypomina o tych zasadach, ponieważ kontrole prędkości pokazują, że jeździmy zdecydowanie za szybko.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Raport NIK wskazuje, że główną przyczyną wypadków na polskich drogach jest zły stan nawierzchni. Nie prędkość, nie UFO tylko fatalny stan dróg. Odpowiedzialnym ciężko to przechodzi przez gardło, zwłaszcza w TV, lepiej zwalić na coś, kogoś innego. Pijani kierowcy ładnie wyglądają w tabelach, tylko że przeważnie złapany jechał rowerem, w notowaniach się tego nie uwzględnia. A kogo łatwiej złapać pączkom?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca bombowca(2011-08-26)
 • szybko nie jezdze bo mam syrenke, ale na trzezwo nie da rady
 • A to stan wojenny jakiś że z żandarmerią wojskową ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  heniek3d(2011-08-26)
 • Jaką mam pewność, że z odległości 1 km laserem zmierzą mi prawidłowo prędkość? czy laserowe mierniki robią zdjęcie? Skąd mam wiedzieć, czy nie ustrzelili kogoś kto jechał z tyłu albo z przodu?
 • brawo danielak !!!
 • Ty nasza żabciu wyczynowa
 • a jak idziesz sprawdzic sie na alkomat to cie wyrzuca z komendy, wysylaja do innej i jeszcze karzaa za to placic! chamstwo! W krynicy czegos takiego niema, idziesz i z usmiechcem daja ci alkomat ale elblag to jeszcze sto lat za murzynami
 • Sawicki tak ładnie prawisz o Ustawie o Wychowaniu w Trzeźwości a pracuje u was jeszcze któryś z tych pijaków co pełnili służbę z ostrą bronia w ręku ? www.dziennikbaltycki.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Avionetka(2011-08-26)
Reklama