UWAGA!

Posłanka i indyki

Kolejna posłanka Samoobrony stanie przed sądem w Elblągu. Tym razem sprawa dotyczy Renaty Rochnowskiej z Wawrowic koło Nowego Miasta Lubawskiego.

W elbląskim sądzie okręgowym odbędzie się rozprawa apelacyjna. Posłanka Renata Rochnowska, zanim jeszcze zdobyła mandat poselski, została oskarżona przez prokuraturę o przywłaszczenie 5 tysięcy... indyków, które były zabezpieczeniem płatności za paszę. Sąd uznał ją winną przywłaszczenia.
     Oskarżona, będąc właścicielką stada drobiu, zawarła w 1999 roku umowę z dostawcą paszy. Firma produkująca pożywienie dla ptaków miała otrzymywać pieniądze za paszę nie od Rochnowskiej, tylko od ostródzkiej ubojni, do której przyszła posłanka zobowiązała się oddawać indyki. Przez trzy miesiące firma Mieszkon wywiązywała się z umowy, jednak posłanka przestała oddawać drób do tej ubojni.
     Nawet podpisane w sądzie porozumienie nie rozwiązało sprawy. Posłanka sprzedała indyki innej ubojni. Komornik przejął pozostałe w hodowli 860 ptaków. Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim w 2003 roku skazał posłankę na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę. Teraz jej adwokat wniósł apelację, w której zaskarżył wyrok i domaga się uniewinnienia skazanej.
     Rozprawa odbędzie się 7 lipca.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama