UWAGA!

Postrzelony uciekinier

Elbląski policjant podczas służby postrzelił 42-letniego Bogdana T., poszukiwanego za niepłacenie alimentów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy. Podczas rutynowej kontroli policjanci zatrzymali samochód Volkswagen, którym jechało czterech mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich, 42-letni Bogdan T., jest poszukiwany listem gończym.
     Kiedy mężczyzna opuścił pojazd, doszło do szarpaniny. Mężczyzna wyrwał się policjantom i zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył jeden z funkcjonariuszy. Oddał cztery strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie dwa w kierunku uciekającego Bogdana T. - jeden z nich okazał się celny. Rannego w nogę przewieziono do szpitala.
     Okazało się, że zatrzymany mężczyzna w 1998 roku został skazany za niepłacenie alimentów na karę ograniczenia wolności. Ponieważ mimo wyroku nie stawiał się na wezwania sądu, rozpoczęto jego poszukiwania.
     Życiu Bogdana T. nie zagraża niebezpieczeństwo.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Do Komendanta Miejskiej Komendy Policji w Elblągu. Wnoszę o dyscyplinarne zwolnienie z pracy funkcjonariusza MKP w Elblągu. UZASADNIENIE: Funkcjonariusz wykazał się dużą szkodliwością społeczną. Osoba skazana na płacenie alimentów kosztuje podatnika (w przypadku zastosowania aresztu) ok. 1400 zł miesięcznie (jeden tysiąc czterysta zł). W areszcie skazany nie ma szansy na zarabianie i dług alimentacyjny narasta! A jak nie płaci to znowu więzienie. A jak w więzieniu, to znowu nie zarabia. Osoba poszukiwana listem gończym (za niepłacenie alimentów) uciekała funkcjonariuszowi a ten użył broni w celu jej zatrzymania, przez co ponownie funkcjonariusz wykazał się wysoką szkodliwością społeczną. Nie kule z broni mają biegać za uciekającym „alimentownikiem” lecz funkcjonariusz osobiście! Ponadto funkcjonariusz oddał 4 strzały ostrzegawcze a następnie postrzelił uciekającego. A może 5 razy strzelał i raz trafił? Więc: 1 strzał ostrzegawczy, 3 x pudło i raz trafienie. Postrzelony „alimentownik” leży w szpitalu... opieka lekarska kosztuje, lecz tym razem nie Skarb Państwa lecz ubezpieczonych czyli mnie i Pana! Chory poleży minimum 2 tygodnie zanim trafi do sanatorium (czytaj więzienia) to znaczy, że Kasa Chorych nie sfinansuje np. jednego tysiąca badań krwi u niedożywionych elbląskich dzieci! Czy jest Pan świadom ile z nich ma anemię i niedowagę? Nie życzę sobie, aby funkcjonariusze strzelali do tego typu przestępców, ponieważ naraża to nas na poważne koszty. W tym konkretnym przypadku nieroztropność funkcjonariusza kosztuje mnie około 4.000 zł miesięcznie + 3 zmarnowane pociski. Ile kosztuje 1 pocisk? Jaką ocenę ma funkcjonariusz z wychowania fizycznego? Kiedy po raz ostatni funkcjonariusz używał Broni, w jakim celu i z jakim skutkiem? Czy skuteczność strzelania 25% dyskwalifikuje funkcjonariusza ze służby? Jaką skuteczność w strzelaniu reprezentują elbląscy funkcjonariusze pełniący służbę poza biurowcem? Czy Elbląg, zgodnie z Pana sugestiami, jest miastem coraz bezpieczniejszym? Proszę o wyjaśnienia, bo zaczynam się lękać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-21)
 • 1 strzał ostrzegawczy, 4 razy pudło, 1 raz trafienie. Skuteczność 20%. "Oddał cztery strzały ostrzegawcze w powietrze"... czy można oddać strzał ostrzegawczy np. w... tył głowy uciekającego? Jeżeli to dobry funkcjonariusz to trafił za pierwszym razem a potem 5 razy strzelił na wiwat! 6 strzałów do faceta nie płacącego alimentów! Czy Elbląg to Dziki Wschód Unii Europejskiej? Aaaaa skończył się okres ochronny i rozpoczęły się polowania na "krasnolidki"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AnaLityk(2001-02-21)
 • Panie Andrzeju od dłuższego czasu czytam Pana wypowiedzi w "...a moim zdaniem", mam przeczucie że jest Pan interesującym człowiekiem... więcej moglibyśmy porozmawiać ... gdyby Pan zechciał napisać na mój e-mail halbiesz@wp.pl. Halina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halina(2001-02-21)
 • hehe mnie w wojsku uczli strzal ostrzegawczy w powietrze mniej wiecej 5 cm nad glowa tak zeby uslyszal gwizd kuli!! niestety nie da rady oddac pierwszego strzalu ostrzegawczego w plecy czy glowe bo kula byla by za czysta na drugiej zawsze sa drobinki prochu z pierwszego strzalu zreszta strzelanie do uciekajacego celu nie ejst takie latwe szczegolnie ze na szkolenia trenningi pieniedzy malo!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy???(2001-02-22)
 • Ciekawe jak historia potoczyła by się gdyby Pan poszukiwany listem gończym, za niepłacenie alimentów, zginął na miejscu w wyniku wystrzału broni, wyszkolonego między innymi w tej dziedzinie policjanta... Czy lepiej zapłacić dzisiaj za doszkolenie 15 policjantów czy jutro za leczenie 30 przypadkowo poszkodowanych Panów?
 • Do wszystkich madrych i narzekajacych...a gdyby facet, ktory uciekal przed policja bylby groznym przestepca.... Skad policjant mial wiedziec, ze gosciu ktory zaczyna sie z nim szarpac a nastepnie ucieka, nie zatrzymuje sie pomimo strzalow ostrzegawczych jest gosciem, ktory tylko nie placi alimentow...Reakcja policjanta jak najbardziej adekwatna...Uciekajac przed policja musimy byc swiadomi wszystkich konsekwencji jakie sie z tym wiaze...Ja wnioskuje o nagrodzenie tego policjanta medalem za to, ze nie wahal sie uzyc broni. Nie wahal sie mimo iz dzisiaj kazde uzycie broni przez policjanta wiaze sie z dlugim i zmudnym postepowanie prokuratury, ktora tylko czyha aby udowodnic blad policjantowi...Jeszcze raz brawo...I oby wszyscy policjanci nie wahali sie strzelac do uciekajacych osob......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kielich(2001-02-26)
 • Kielich, chyba jesteś pełen! Broń policjantowi nie służy jako siatka na motyle!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-26)
 • Andrzej ....gosciu uciekajacy przed policja nie jest motylem....ale jest potencjalnym przestepca, co jest bardzo prawdopodobne w momencie kiedy zaczyna uciekac...Czy Ty gdybys mial na sumieniu drobny grzeszek nie zatrzymalbys sie na wezwanie policjantow slyszac strzaly ostrzegawcze???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kielich(2001-02-26)
 • Poza tym Andrzej mam straszne problemy ze zrozumieniem Twojej niekonsekwencji...W wypowiedzi do artykulu o Grudniu 70 wynika, że popierasz zomoli, ktorzy palowali ludzi, strzelali do ich bo wedlug Ciebie robotnicy byli be....(czemu ja nie zaprzeczam, bo nie ma dobrego ogladu - nie zylem w Tych czasach). Jednak kiedy dzisiaj policjant strzela do uciekajacej osoby (a wiec jak wynika ma cos na sumieniu) jestes pelen pretensji......Brakuje tu logiki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kielich(2001-02-26)
 • Andrzej jeszcze na koniec....Piszesz "Nie życzę sobie, aby funkcjonariusze strzelali do tego typu przestępców, ponieważ naraża to nas na poważne koszty"....Policjant to wrozka, jasnowidz???...skad ma wiedziec kogo gonii.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kielich(2001-02-26)
 • Zgadzam się z Kielichem. Skąd biedny policjant ma wiedzieć, że uciekający gościu to tylko alimenciarz.Bardzo dobrze, że policjanci coraz częsciej sięgają za broń. Gdyby tego nie robili to dopiero z Elbląga zrobiłby się Dziki Zachód. Już kilkakrotnie mieliśmy do czynienia ze strzelaninami takimi jak np. pod dyskoteką MIX. I to był dopiero rozbój. Więcej takich policyjnych interwencji i Elbląg będzie bardziej spokojnym miastem. Tutaj słowa uznania należą się Komandantowi Starańczakowi. To On jako pierwszy powiedział elbląskim przestepcom STOP.
 • OK. Macie rację! Jak ucieka, to znaczy, ze ma coś na sumieniu i Policjant z Miejskiej Komendy Policji w Elblągu ma prawo go zastrzelić lub... zranić w nogę. Panie Komendancie Miejskiej Komendy Policji w Elblągu, proszę Pana o zajęcie stanowiska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-27)
Reklama