UWAGA!

Poszukiwani wracają do kraju

 
Elbląg, Poszukiwani wracają do kraju
fot. nadesłana

Dwaj Elblążanie wrócili do kraju z zagranicy a dokładnie z Holandii i z Wielkiej Brytanii. Powodem powrotu była odpowiedzialność karna i wcześniejsze czyny, za które muszą zostać „rozliczeni” przed sądem. Do ich powrotu przyczynił się Europejski Nakaz Aresztowania, który został wydany i dzięki temu możliwe było zatrzymanie obu mężczyzn przebywających zagranicą.

Z dwóch różnych stron, na różnych lotniskach, ale do wspólnego miasta wracają 28-letni Krzysztof G. oraz 35-letni Kazimierz S. Obaj notowani i karani a także do niedawna poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania. Teraz zatrzymani do odbycia kary.
       28-latek odpowie m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, 35-latek za przestępstwa popełnione na terenie Elbląga. Wśród nich znalazły się włamania i kradzieże i to dość nietypowe. Łupem 35-latka padały bowiem pieniądze znajdujące się w automatach z napojami. Mężczyzna włamywał się do nich i je okradał. Aby uniknąć odpowiedzialności wyjechał do Wielkiej Brytanii. Tam jednak został zatrzymany i odesłany konwojem do Polski.
       Obaj mężczyźni będą teraz odbywać zasądzone wobec nich wyroki pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że popełnionych przez nich przestępstw było kilka to i wyroków nazbierało się na ponad rok w przypadku 35 latka oraz areszt tymczasowy w przypadku 28-latka, który dopiero będzie „rozliczony” przez sąd za popełnione przestępstwa.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama