UWAGA!

Powodował kolizje i wyłudzał odszkodowania

 Elbląg, Powodował kolizje i wyłudzał odszkodowania
fot. policja

25-letni elblążanin odpowie przed sądem za oszustwa ubezpieczeniowe. Mężczyzna powodował kolizję i wyłudzał pieniądze od firm. Funkcjonariusze udowodnili mu spowodowanie 11 kolizji, za które przywłaszczył ponad 20 tys. zł. Grozi mu kara do 8 lat wiezienia.

Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą prowadzą sprawę 25-latka z Elbląga, który wyłudzał od firm ubezpieczeniowych pieniądze na naprawy samochodów. Mechanizm działania sprawcy w przypadku wszystkich zdarzeń był podobny. Oszust wyspecjalizował się w szukaniu tzw. okazji, czyli wyłudzenia jak najwyższego odszkodowania z OC upatrzonego wcześniej „sprawcy”. Wybierał zazwyczaj starszych kierowców, znajdował ruchliwe miejsce, w którym łatwo sprowokować stłuczkę. Przyspieszał bądź gwałtownie hamował i tym samym doprowadzał do kolizji. Trzy auta, którymi się poruszał, były tak spreparowane, żeby szkody wyglądały na poważne, a w rzeczywistości uczestniczyły już w niejednym zderzeniu. Na miejscu były spisywane oświadczenia, a pieniądze wypłacane z OC „sprawcy”, który z kolei płacił więcej za kolejną polisę. Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek z Elbląga działał głównie w ubiegłym roku. Doprowadził celowo do co najmniej 11 kolizji na terenie Elbląga i tym samym wyłudził ponad 20 tys. zł od firm ubezpieczeniowych. Poruszał się trzema samochodami - peugeot, renault oraz ford. Wcześniej był już notowany za podobne czyny. Grozi mu kara do 8 lat wiezienia. Przyznał się i nie krył, że z tego procederu uczynił sobie źródło dochodu. Policjanci nie wykluczają, że podobnych zdarzeń z jego udziałem mogło być więcej.
       Policjanci apelują aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do winy przy spowodowaniu kolizji, nie załatwiać sprawy na własną rękę tylko wezwać patrol policji. Każdy spór może być również wyjaśniony w sądzie.
      
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama