UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawne kruczki

Sąd Okręgowy w Elblągu nie rozpatrzył dzisiaj (10.04) zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego, który nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie 30-letniego Adam S., podejrzanego o zmuszenie do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek.

Sąd odroczył sprawę, ze względu na wniosek obrońców Adama S. Mecenasi poprosili o wyłączenie z możliwości orzekania w tej sprawie wszystkich sędziów Sądu Okręgowego, bowiem ich zdaniem zachodzi uzasadniona wątpliwość co do zachowania zasady niezawisłości sądu.
     Adwokat Adama S. mecenas Józef Borkowski przy składaniu tego wniosku powołał się na informacje prasowe donoszące o spotkaniu prezesów Sądów Okręgowego i Rejonowego w Elblągu z ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim właśnie w tej sprawie. Adwokaci odebrali to jako próbę wpłynięcia na orzeczenie niezawisłego sądu.
     Jako że wniosek obrony dotyczy wszystkich sędziów Sądu Okręgowego podczas dzisiejszego posiedzenia skład sędziowski, któremu przewodniczył sędzia Mirosław Cop, postanowił odroczyć posiedzenie oraz przekazać akta sprawy do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który ma rozpatrzyć wniosek obrony.
     Rozczarowania z takiego obrotu sprawy nie krył ojciec jednej z poszkodowanych dziewczynek.
     - Prawne kruczki, a taki człowiek jest na wolności - powiedział dziennikarzom.
     Rozpatrzenie zażalenia Prokuratury Rejonowej w Elblągu przeciągnie się najprawdopodobniej o kilkanaście dni.
     30-letni Adam S. jest podejrzany o zmuszanie do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek. Obie dziewczynki został wywiezione do lasu, tam skrępowano im nogi taśmą samoprzylepną oraz zaklejono usta. Dziewczynki rozpoznały w Adamie S. mężczyznę, który dokonał na nich tych czynów.
     Prokuratura i policja złożyły do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy odrzucił jednak wniosek opierając się na opinii biegłego, który stwierdził iż stan zdrowia nie pozwala na umieszczenie Adam S. w areszcie. Mężczyzna trafił do szpitala w Elblągu, skąd po kilku dniach wypisał się na własne życzenie.
     
     Zobacz także "Podejrzany na wolności" oraz "Kaczyński interweniuje w sprawie domniemanego gwałciciela"
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama