UWAGA!

Prawne kruczki

Sąd Okręgowy w Elblągu nie rozpatrzył dzisiaj (10.04) zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego, który nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie 30-letniego Adam S., podejrzanego o zmuszenie do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek.

Sąd odroczył sprawę, ze względu na wniosek obrońców Adama S. Mecenasi poprosili o wyłączenie z możliwości orzekania w tej sprawie wszystkich sędziów Sądu Okręgowego, bowiem ich zdaniem zachodzi uzasadniona wątpliwość co do zachowania zasady niezawisłości sądu.
     Adwokat Adama S. mecenas Józef Borkowski przy składaniu tego wniosku powołał się na informacje prasowe donoszące o spotkaniu prezesów Sądów Okręgowego i Rejonowego w Elblągu z ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim właśnie w tej sprawie. Adwokaci odebrali to jako próbę wpłynięcia na orzeczenie niezawisłego sądu.
     Jako że wniosek obrony dotyczy wszystkich sędziów Sądu Okręgowego podczas dzisiejszego posiedzenia skład sędziowski, któremu przewodniczył sędzia Mirosław Cop, postanowił odroczyć posiedzenie oraz przekazać akta sprawy do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który ma rozpatrzyć wniosek obrony.
     Rozczarowania z takiego obrotu sprawy nie krył ojciec jednej z poszkodowanych dziewczynek.
     - Prawne kruczki, a taki człowiek jest na wolności - powiedział dziennikarzom.
     Rozpatrzenie zażalenia Prokuratury Rejonowej w Elblągu przeciągnie się najprawdopodobniej o kilkanaście dni.
     30-letni Adam S. jest podejrzany o zmuszanie do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek. Obie dziewczynki został wywiezione do lasu, tam skrępowano im nogi taśmą samoprzylepną oraz zaklejono usta. Dziewczynki rozpoznały w Adamie S. mężczyznę, który dokonał na nich tych czynów.
     Prokuratura i policja złożyły do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy odrzucił jednak wniosek opierając się na opinii biegłego, który stwierdził iż stan zdrowia nie pozwala na umieszczenie Adam S. w areszcie. Mężczyzna trafił do szpitala w Elblągu, skąd po kilku dniach wypisał się na własne życzenie.
     
     Zobacz także "Podejrzany na wolności" oraz "Kaczyński interweniuje w sprawie domniemanego gwałciciela"
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama