UWAGA!

Próbował powiesić psa, a potem zagroził, że podpali domowników

Elbląg, Próbował powiesić psa, a potem zagroził, że podpali domowników

Braniewscy policjanci zatrzymali 37-latka, który groził ojcu i bratu pozbawieniem życia. Co więcej, tego samego dnia przygotował wisielczą pętlę, na której usiłował powiesić swojego psa.

We wtorek (6 sierpnia) późnym wieczorem mieszkaniec jednej z gmin na terenie powiatu braniewskiego zgłosił awanturę z nietrzeźwym bratem. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak ustalili, tuż przed ich przyjazdem trwała kłótnia, którą wszczął 37-latek – brat zgłaszającego. Mężczyzna pod działaniem alkoholu groził domownikom, że pozbawi ich życia i w nocy spali mieszkanie. Niepokój rodziny wzbudziło także inne zachowanie 37-latka. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że mężczyzna mówił, że musi powiesić psa bo nie wykonuje jego poleceń i że taki sam los czeka całą jego rodzinę. Chwilę potem przyniósł pętlę wisielczą i zacisnął na szyi zwierzęcia. To wszystko zauważył brat, który wyrywając sznur sprawcy uratował duszącego się psa.
       37-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i noc spędził w policyjnej celi. Policjanci będą wykonywali czynności w związku z art.190 kk , który stanowi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama