UWAGA!

Proces o pedofilię rozpoczęty

Elbląg, Rozpoczął się proces Adama S. oskarżonego o pedofilię
Rozpoczął się proces Adama S. oskarżonego o pedofilię

Dzisiaj przed elbląskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Adama S., oskarżonego o gwałt i molestowanie seksualne dwóch dziewczynek.

30-letni Adam S został zatrzymany przez policję w marcu bieżącego roku. Prokuratura zarzuciła mu dokonanie trzech gwałtów na dwóch dziewczynkach: 9- i 4-letniej. Wg oskarżycieli do pierwszego gwałtu doszło latem dwa lata temu w jednej z piwnic w bloku na Zawadzie. Później, w marcu 2000 roku, dokonał w lesie gwałtu na innej dziewczynce.
     W styczniu bieżcego roku podejrzany wywiózł samochodem do Bażantarni jedną z poszkodowanych i tam, stosując groźby i przemoc fizyczną (m.in. zaklejając usta taśmą klejącą) zgwałcił.
     Dzisiaj na rozprawę wezwano 20 świadków, wśród nich dwójkę 9-letnich chłopców, najprawdopodobniej kolegów z podwórka dwóch poszkodowanych dziewczynek.
     Poszkodowane nie będą już przesłuchiwane przed sądem. O swoich przeżyciach opowiadały tylko raz w obecności psychologów.
     Oskarżony ma dwóch obrońców. Do sądu został doprowadzony z aresztu, w którym przebywa od kilku miesięcy. Sąd wyłączył jawność procesu, ponieważ - jak uzasadnił - "charakter zarzutów może godzić w dobre obyczaje".
     
     W archiwum portElu wpisując hasło "Adam S" znajdziesz osiem publikacji nt. dochodzenia prokuratury w tej sprawie
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tacy ludzie ,to gorzej niz zwierzęta.Powinno się takich tepić bo jak można takie małe dziecko skrzywdzić w tak okrutny sposób.
 • za takie zbrodnie wprowadzić i stosować kastrację - takim dewiantom to nie potrzebne skoro nie wiedzą jak tego właściwie używać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzejbi(2001-10-08)
 • Nie bedzie on mial zycia w kiciu.Tam juz sie napewno nie bedzie nudzil
 • Dzisiaj przypada druga rocznica konsultacji społecznych w sprawie przynależności Elbląga do województwa pomorskiego. Dlaczego z tej okazji nie ma choćby żadnej wzmianki w jakiejkolwiek elbląskiej gazecie, w tym w PortElu? Czyżby już wszyscy o tym zapomnieli i przestało to kogokolwiek interesować? Czy wynik wyborczy jest tego potwierdzeniem - zwyciężyli zdecydowani zwolennicy Olsztyna: Dziewałtowski, Mańkut i Muller a przegrali z kretesem zwolennicy Gdańska: Kempiński i Rembelski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Grajdołek(2001-10-10)
Reklama