UWAGA!

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dzieciobójstwa

 Elbląg, Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła postępowanie ws. zabójstwa noworodków w Iławie
Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła postępowanie ws. zabójstwa noworodków w Iławie (fot. Witold Sadowski, arch. portEl)

Prokuratura Okręgowa w Elblągu umorzyła śledztwo w sprawie dwóch noworodków z Iławy. Śledczy uznali, że dzieciobójstwa dokonała matka, która zmarła w wyniku wstrząsu krwotocznego po porodzie.

Martwe noworodki znaleziono 12 stycznia na balkonie mieszkania 35-letniej kobiety, która trafiła do szpitala z silnym krwotokiem z dróg rodnych. Przywieziono ją w stanie krytycznym, zmarła następnego dnia rano. Lekarze stwierdzili, że była po porodzie, który odbył się poza szpitalem - dlatego zawiadomili policję.
       Na miejscu znalezienia zwłok noworodków, prokurator przeprowadził oględziny, zabezpieczył ślady oraz zarządził przeprowadzenie sekcji z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej, aby ustalić przyczynę śmierci dzieci. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu i prowadziła ją w związku z zabójstwem dwóch noworodków w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.
       Jak informowała rzeczniczka elbląskiej prokuratury Iwona Piotrowska, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety był wstrząs krwotoczny. Dwa noworodki płci męskiej (bliźnięta) urodziły się żywe. U jednego z dzieci stwierdzono uraz głowy.
       Ostatecznie w 27 grudnia śledztwo zostało umorzone. Prokuratorzy ustalili, że jedno z bliźniąt zmarło na skutek nieudzielenia pomocy i pozostawienia na balkonie zimą, drugie zaś w wyniku urazów mechanicznych głowy, zadanych przez matkę.
       W komunikacie Prokuratury Okręgowej w Elblągu czytamy: "Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przyjęcie, iż Olga P. pozbawiła życia noworodków bez udziału innych osób i działała w okresie porodu i pod wpływem przebiegu porodu. Jak potwierdzono w drodze opinii sądowo lekarskiej Olga P. zmarła z przyczyn chorobowych, na skutek wstrząsu krwotocznego po przebytym porodzie."
       35-letnia Olga P. wychowywała samotnie pięcioro dzieci w wieku 3-15 lat. Policja i opieka społeczna nie miały wcześniej sygnałów świadczących, że w tej rodzinie może dojść do tragedii.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gówno prawda, że mopsiary nie miały sygnałów. Zawsze się tak tłumaczą. Na jaki sygnał one czekają? Pewnie na formalne zgłoszenie na piśmie bo na inne nie reagują. Kiedyś na zgłoszenie telefoniczne mopsiara odpowiedziała: "proszę nie przesadzać, czy to jakaś zemsta - ten telefon?" Pół roku później było już bardzo źle i za późno. Także, piepszenie o braku sygnałów to jest stara śpiewka.
 • W mopsie pracują kobitki za 1880 netto a wymaga się od nich nie wiem czego.
 • @sdsd - do 'sdsd', Przecież same aplikowały tam o pracę. Na rozmowie o pracę wyraźnie informuje się kandydata o możliwych (niskich) zarobkach i każda o tym dobrze wie! Dopiero po podpisaniu umowy o pracę wynagrodzenie im nie pasuje, co oznacza, że kłamały na rekrutacji (że wynagrodzenie im odpowiada). Umowa o pracę to DOBROWOLNA umowa 2 stron!!! Nie pasuje Ci, to nie podpisuj !!! Absolutnie karygodne jest niedopełnienie obowiązków pracowniczych zasłaniając się stwierdzeniem że: pracodawca mało płaci, to ja mam gdzieś moje obowiązki służbowe. Szanowna pracownico mops, jeśli uważasz że Twoje wynagrodzenie jest zbyt niskie do zakresu obowiązków, złóż wypowiedzenie i odejdź. Nie oszukuj pracodawcy, siebie i klientów.
 • @sdsd - ja pracuję za dwa tysiące i ode mnie wymagaja też góry złota
 • Witam elblążan . Czy ktoś wie dlaczego w tajemniczych okolicznościach zniknęła fontanna na starówce ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  elblazanin(2017-12-28)
 • przepraszam bardzo a co z ojcem tych noworodków ??? rozumiem ze samotna matka ale niepokalanie poczęta to raczej nie była,
 • układ broni mopsiary, czas na reformę mopsów,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  suweren chodzący po wolnosci(2017-12-29)
 • czas na odwiedziny ekspertki, znanej prawniczki z wiadomo partii jedynie słusznej, ona tam zrobi porządek, doniesienie gdzie trzeba , cały mops pójdzie do pudła,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zobaczycie, że tak bedzie(2017-12-29)
Reklama