UWAGA!

Przyszli z dolarami, a ukradli… złotówki

 Elbląg, Przyszli z dolarami, a ukradli… złotówki

Kwotę 5 tysięcy złotych ukradła z jednego z elbląskich mieszkań para, (kobieta i mężczyzna) która odwiedziła to mieszkanie z propozycją wymiany pieniędzy. Chodziło o zamianę dolarów na złotówki. Oczywiście jak przystało na oszustów swojej ofierze zaproponowali oni bardzo atrakcyjny kurs wymiany, tłumacząc to tym, że szybko potrzebują pieniędzy, aby rozliczyć się za… spowodowaną kolizję.

Właściciel odwiedzonego przez oszustów mieszkania uwierzył w ich historię i nawet nie podejrzewał, że może zostać oszukany. Przeliczył się. Wspomnianej parze chodziło tylko o to, by wskazał miejsce, w którym trzyma oszczędności. Dolary i korzystny kurs wymiany miały go tylko do tego zachęcić i… zachęciły. Później sytuacja potoczyła się standardowo, ktoś odwrócił uwagę, ktoś przejrzał szufladę z pieniędzmi i w konsekwencji po oszczędnościach i dolarach nie zostało ani śladu. Mężczyzna stracił 5 tysięcy złotych.
       Policja ostrzega przed zawieraniem jakichkolwiek umów z osobami, które przychodzą do mieszkań oferując nam łatwy i szybki zysk bez nakładu pracy. Pokazywane pieniądze, wartościowe przedmioty czy to, że sprawcy są elegancko i drogo ubrani, to tylko tło, na które ofiara ma dać się nabrać i nie podejrzewać, że może zostać oszukana. Pamiętajmy o tym. Chwila nieuwagi i braku czujności może tak jak w powyższym przypadku doprowadzić do utraty oszczędności. W przypadku próby wyłudzenia lub podobnych odwiedzin należy zadzwonić pod nr 997 i poinformować o fakcie dyżurnego komendy.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama