UWAGA!

Psi opiekun z piekła rodem stanie przed sądem

 
Elbląg, Wygłodzone i sponiewierane psy trafiły do "Psiego Raju"
Wygłodzone i sponiewierane psy trafiły do "Psiego Raju" (fot. arch. nadesłana)

Gdy w październiku 2015 r. inspektorzy ds. ochrony zwierząt weszli na posesję 34-letniego Radosława M. z Zielonki Pasłęckiej, odkryli trzy zagłodzone, wyziębione i brudne psy. Jeden z nich był w stanie agonalnym. Mimo starań lekarzowi weterynarii nie udało się go uratować. Psi opiekun z piekła rodem stanie w marcu przed sądem. Na ławie oskarżonych będzie mu towarzyszył kolega, który - na polecenie Radosława M. - łopatą skatował jednego z psiaków.

Inspektorzy z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt otrzymali 29 października 2015 r. sygnał, że na terenie posesji w Zielonce Pasłęckiej znajdują się wygłodzone i maltretowane psy. Informacja się potwierdziła. Około godz. 18 na miejscu zjawili się inspektorzy i zastali trzy psy (dwie suczki i pies). Jedna z nich miała widoczne na ciele ślady uderzeń tępym narzędziem i była porzucona w krzakach w stanie agonalnym. Inspektorzy wezwali na pomoc policjantów z Pasłęka, gdyż pijany i agresywny wówczas 33-letni Radosław M., „opiekun” zwierząt, utrudniał wykonywanie na miejscu czynności. Wszystkie psy trafiły do „Psiego Raju”, schroniska dla zwierząt prowadzącego przez Stowarzyszenie, gdzie zajęli się nimi weterynarze. Niestety, mimo ich starań skatowanej suczki nie udało się uratować.
       Jak udało się ustalić, jednego z psów śmiertelnie skatował 35-letni Przemysław K. - znajomy właściciela czworonogów. Na polecenie Radosława M. tłukł zwierzę łopatą. Elbląscy prokuratorzy przedstawili zarzuty obu mężczyznom, a akt oskarżenia trafił już do sądu.
       - Radosław M. odpowie za znęcanie się nad psami oraz za podżeganie do uśmiercenia jednego z nich, zaś Przemysław K. za usiłowanie zabicia psa. Zamiaru tego bezpośrednio nie osiągnął, bo przeszkodzili mu inspektorzy ds. ochrony zwierząt - informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Proces ruszy 24 marca. Mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia. Obaj byli już wcześniej karani.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • katowac tego ch. .. ja, ktory zabil niewinnego psiaka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  2
  benix(2016-01-29)
 • Obydwu bydlaków wypuścić Ludzie już zrobią z nimi porządek bo sąd niestety da tylko zawiasy. Obyście zdechli w męczarniach!
 • sąd k##wa po co - łopatę wziąć i łby sukinsynom rozwalić !!!
 • phi co to jest dwa lata?? Być może dlatego, że byli karani (jak widać więzienie to fajne miejsce skoro nie boją się tam wrócić) to miejmy nadzieję, że nie dostaną zawiasów. Choć zamiast więzienia proponowałbym prace społeczne np. sprzątanie psich odchodów w mieście bo w więzieni nakarmią, ubiorą, wyleczą i żadnej nauki z tego nie ma.
 • najlepiej uwiazac mu do jajec metalowa kule i niech ja ciaga za soba całe zycie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  lubiepsy(2016-01-29)
 • Jedyne rozsądne rozwiązanie to uciąć jajca żeby się nie rozmnażali żeby złych genów nie przekazali dalej
 • szlak mnie trafia, skąd biorą się takie sukinsyny, takie nasze zasrane prawo, że napewno nie pójdą do więzienia, dostaną zawiasy, parę groszy do zapłacenia i dalej będą robić to samo!!!!! w Polsce nie ma kar dla takich bydlaków i taka jest prawda!!!!
 • i tak dostanie zawiasy bydlak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  smiesznyidiota(2016-01-30)
 • Proponuje reaktywować Stutthof i tam wysyłać takich jak oni.
 • Znam Przemysława K. To łobuz od podstawówki były z nim problemy wychowawcze. .. .Masakra. Gdzie byli rodzice. .. ? No i wyrósł badyl bez użyteczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  wwwwwwwwww(2016-01-30)
 • Od małego z Przemysławem K. były problemy wychowawcze w szkole. .. łobuz z piekła rodem /bo miał plecy mamusia była woźną w szkole to robił co chciał. I taki badyl wyrósł bez sumienia. MASAKRA. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  mmmmmmmmmmmmm(2016-01-30)
 • Cienka linia między bestialstwem nad zwierzętami a postępowaniem w stosunku do ludzi. Człowiek taki stanowi zagrożenie dla. .. .wszystkich ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  pampi-ZAWADA(2016-01-30)
Reklama