UWAGA!

Psy trafiły do „Psiego Raju”, opiekun do policyjnego aresztu

 
Elbląg, Psy trafiły do „Psiego Raju”, opiekun do policyjnego aresztu
fot. nadesłana

Bulwersującego odkrycia dokonali wczoraj (29 października) inspektorzy ds. ochrony zwierząt w Pasłęku. Na jednej z posesji w miejscowości Zielonka Pasłęcka odkryli trzy, zagłodzone i sponiewierane psy. Jeden z nich był w stanie agonalnym. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego „opiekuna”. 33-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Inspektorzy z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt mieli wczoraj sygnał, że na terenie posesji w miejscowości Zielonka Pasłęcka znajdują się wygłodzone i maltretowane psy. Informacja się potwierdziła. Około godz. 18 na miejscu zjawili się inspektorzy i zastali trzy psy (dwie suczki i pies). Jedna z nich miała widoczne na ciele ślady uderzeń tępym narzędziem i była porzucona w krzakach w stanie agonalnym. Inspektorzy wezwali na pomoc policjantów z Pasłęka, gdyż pijany i agresywny 33-letni „opiekun” zwierząt utrudniał wykonywanie na miejscu czynności.

 


       Agresor trafił do policyjnej celi. I może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. W świetle prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia. Wszystkie psy trafiły do „Psiego Raju”, schroniska dla zwierząt prowadzącego przez Stowarzyszenie i są pod opieką lekarzy weterynarii.
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama