UWAGA!

Radny przed sądem

Dzisiaj przed elbląskim sądem stanął radny Janusz N., właściciel jednej z firm budowlanych. Jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci swojego pracownika Romana K.

O to samo oskarżonych jest pięciu innych pracowników przedsiębiorstwa. Prokuratura zarzuciła oskarżonym zlekceważenie przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy.
     Proces formalnie jednak się nie rozpoczął, ponieważ na rozprawę nie stawił się jeden z oskarżonych. 20 stycznia 2001 roku w zakładzie budowlanym remontowano betoniarkę. Przy naprawie urządzenia pracowały dwie osoby, w tym Roman K. Prokuratura ustaliła, że po przerwie śniadaniowej mężczyzna wszedł do wnętrza maszyny, by zamontować tam aparaturę. Wtedy ktoś włączył zasilanie i uruchomił betoniarkę. Roman K. został zmiażdżony. W wyniku obrażeń zmarł. Dotąd nie ustalono, kto włączył urządzenie. Prokurator zarzucił ponadto oskarżonym, że użytkowali maszynę, która nie posiadała certyfikatu oraz to, że do remontu betoniarki wyznaczono mężczyznę, który z zawodu był kierowcą. Żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Grozi im kara do 5 lat więzienia.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Radny N. był wpółwłaścicielem i dyrektorem firmy Elbrol, która została postawiona w stan likwidacji i 100 osób straci pracę. Jest również szefem SLD w E-gu. Jeszcze niedawno, bo 1-go maja twierdził w trakcie przemówienia pod pomnikiem Odrodzenia, że oni będą tak rządzić, żeby było lepiej. Teraz może być tak, że zostanie skazany i straci i firmę i mandat radnego. A czy jest lepiej ? - chyba straszniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eseldowiec(2002-05-22)
 • Pan radny N. załapał się już na stołek w Urzędzie Wojewódzkim. Szybko, nie prawdaż. No, ale Urząd Wojewódzki upadłości chyba nie ogłosi ? Dobry stołek, dobra kasa ! Zostały sieroty w Elbrorze, a teraz zostaną sieroty w SLD, bo po co zawracać sobie głowę jakimś SLD. Zresztą do tej pory też sobie nie zawracał. Z wyrazami podziwu.
 • Nie lubię SLD, ale i takich "rozpraw" z niekochanymi partiami. Tak jak w Elbrol-rze pracuje się w większości firm, zwłaszcza budowlanych: bez szkoleń, bez fachowców, bez atestów itd... do czasu, aż jakiś niedouczony, albo za bardzo się śpieszący pracownik zrobi co robił setki razy i dramat gotowy. Zginął człowiek i szczerze mówiąc nie życzę nikomu, także Januszowi N., by sąd go obwinił za tą śmierć. Swoją drogą, mądrzy ludzie od dawna mówią, co w Polsce trzeba zmienić, by każdy odpowiadał za swoje czyny. Ale "wyborcy" wolą słuchać głupich obiecanek, w których SLD bryluje. I niech mi wybaczy tą odrobinę sarkazmu Janusz N.
 • Do JeW, nikt nie przeprowadza tu sądów kapturowych, ale sam musisz przyznać , że powiązania Elbrolu i pana Janusza N. z Urzędem Miejskim były delikatnie mówiąc bardzo niezdrowe. Kto wygrywał przetargi ( do czasu) ?. W końcówce już tylko jako podwykonawca, bo nie mógł załatwić zaświadczeń o nie zaleganiu w opłatach wobec ZUS i U. Skarbowego. Biznes załatwiany był dzięki układom politycznym - dlatego ta firma była tak słaba. A przecież do niedawna (2 lata) był p. Janusz członkiem Zarządu Miasta i w dużym uproszczeniu mówiąc mógł sam zatwierdzać przetargi do których stawał. A jeśli teraz (jak wróble na mieście ćwierkają ) załatwił sobie prezesurę w Woj. Funduszu Ochrony Środowiska, a żonie chce w Parku Krajobrazowym - to chyba coś jest nie tak. Chyba, że dla Platformy to jest bułka z masłem , bo tak się pan kaja ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-05-23)
 • Pan Janusz Nowak szef SLD w Elblągu uciekł z Elbrolu do pracy w Olsztynie jak szczur z tonącego okrętu. Tam pewnie też rozwali firmę, bo jest nieukiem, nie potrafił nawet zrobić studiów magisterskich na politechnice w Elblągu. Teraz pewnie szykuje nową pracę dla żony. To ogromny wstyd dla SLD, że tacy ludzie stoją na jego czele. Całe szczęśćie, że tego karierowicza i nieuka nie powołano na V-ce Wojewodę i dobrze się stało, że nawet w SLD nie chcą go jako kandydata na prezydenta Elbląga. Panie pośle Dziewiałtowski proszę zrobić z tą zakałą SLD porządek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec Elbląga(2002-05-24)
 • Potwierdzam, że Janusz Nowak jest [...]. Razem zaczynaliśmy studia magisterskie - ja skończyłem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mgr inż.(2002-05-24)
 • Ciekawy jestem, czy radny Janusz Nowak będzie pobierał wynagrodzenie za pracę w Olsztynie w czasieobecności sesji Rady Miejskiej, komisjach czy dyżurach w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Radny Elbląga(2002-05-24)
Reklama