UWAGA!

Rozbójnicy za kratkami

Przestępcy stają się coraz bardziej zuchwali, o czym świadczą brutalne rozboje dokonywane w środku miasta. Dwóch podejrzanych o takie czyny aresztował elbląski Sąd Rejonowy.

21-letniego Grzegorz P. podejrzany jest o dokonanie 23 lutego br. w okolicach skrzyżowania ulicy płk. Dąbka i Ogólnej rozboju na dwóch nieletnich. Mężczyzna pobił chłopców, a następnie zabrał im deskorolki. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował sprawcę na trzy miesiące.
     - Kto kradnie, używając przemocy lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowiek do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 – cytuje Kodeks Karny Alina Zając, rzecznik prasowy policji wobec Elblągu.
     Sąd Rejonowy aresztował również na trzy miesiące 19-letniego Łukasza J. Młodzieniec podejrzany jest o to, że na ulicy Legionów wspólnie z nieletnim kolegą dokonał rozboju na przechodniu. Sprawca uderzył poszkodowanego kijem bejsbolowym w głowę, a następnie zabrał mu 945 złotych. Powiadomieni szybko o zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanych niedaleko miejsca rozboju. Nieletni kolega Łukasza J. wkrótce trafi do zakładu poprawczego.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ...
  • Jak widze to strach przyjezdzac do Elblaga. Ostatnio nasilaja sie kradzieze w tramwajach. W mojej rodzinie juz okradziono jedna osobe. Gdzie ci kontrolerzy, tylko interesuja sie czy ktos ma bilet lub nie. A odpowiedzialnosc za pasazerow. Ponadto widze nagminnie, ze motorniczy tramwaju slucha na glos ustawionego radia tranzystorowego. Wyglada mnie, ze te odbiorniki sa prywatna wlasnoscia tych motorniczych. Czy trzeba dalszych wypadkow?????? Co na to Zarzad Tramwajow w Elblagu?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Podrozny z biletem(2002-03-18)
Reklama