UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszył proces matki oskarżonej o zabicie dziecka

 
Elbląg, Ruszył proces matki oskarżonej o zabicie dziecka

Za zamkniętymi drzwiami toczyć się będzie proces 32-letniej Magdaleny R. oskarżonej o zabójstwo pięcioletniego synka Gabriela. Kobieta już w śledztwie przyznała, że udusiła chłopca, a następnie jego ciało ukrywała przez kilka miesięcy w wersalce. Została poddana badaniom psychiatrycznym, które wykluczyły jej niepoczytalność. Magdalenie R. grozi dożywocie.

W grudniu 2012 r. Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie R. Jak mówił wówczas naczelnik wydziału śledczego prokurator Jerzy Waryszak, kobieta jest oskarżona o to, że na przełomie stycznia i lutego 2012 r. w Morągu dokonała zabójstwa swojego 5-letniego syna Gabriela. Założyła dziecku foliową torbę na głowę, przyłożyła poduszkę, przez co odcięła dopływ powietrza do dróg oddechowych. Zgon nastąpił w wyniku uduszenia gwałtownego. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu, jednak w wyjaśnieniach częściowo zasłaniała się niepamięcią - dodał prokurator.
       Magdalena R. ukrywała ciało swojego dziecka przez kilka miesięcy w wynajmowanym mieszkaniu. Makabrycznego odkrycia dokonała w lipcu właścicielka lokalu. Uwagę kobiety zwrócił fetor, dlatego zaczęła szukać jego źródła. Zwłoki znalazła w wersalce.
       Magdalena R. została zatrzymana przez policję w lipcu i od tego czasu przebywa w tymczasowym areszcie.
       Dziś (12 lutego) przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces Magdaleny R. Jeszcze przed wejściem na salę prokurator Dariusz Ewertowski zapowiedział, że będzie wnioskował o wyłączenie jego jawności ze względu na rodzinę oskarżonej, głównie na jej drugiego syna.
       Na sali sądowej do wniosku prokuratora przyłączył się obrońca oskarżonej: - Kamery telewizyjne już wprowadzają element show – mówił mecenas Stanisław Adamik.
       Po krótkiej przerwie sędzia Tomasz Piechowiak ogłosił decyzję o wyłączeniu jawności postępowania w całości: - Ze względu na interes prywatny żyjącego dziecka, jego ojca oraz świadków w procesie – wyjaśniał sędzia.
       Magdalena R. odpowiada za zabójstwo, czyli za czyn z art. 148 par. 1 Kodeksu Karnego. Kodeks przewiduje karę od 8 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywocia.
       O jaką karę zawnioskuje prokurator?
       - Rozważymy karę w zależności od przebiegu postępowania, uwzględniając zachowanie się oskarżonej po popełnieniu przestępstwa oraz całość materiału dowodowego – wymijająco odpowiadał prokurator Ewertowski. – Wniosek o wysokość kary zostanie złożony po zakończeniu przewodu sądowego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama