UWAGA!

Sankcje pozostają

Sąd Rejonowy w Elblągu odrzucił zażalenia czterech osób, podejrzanych o składanie fałszywych zeznań lub podrabianie dokumentów w olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej “Pojezierze”.

Oskarżeni członkowie zarządu olsztyńskiej spółdzielni “Pojezierze” zaskarżyli do sądu prokuratorskie decyzje o zakazie opuszczania kraju, zatrzymaniu paszportów, o zawieszeniu w czynnościach służbowych i o wpłacie poręczeń majątkowych. Wszyscy czworo uznali, że takie sankcje są dla nich zbyt dolegliwe. Jednak elbląski sąd odrzucił ich zażalenia.
     - Przegraliśmy, bo sąd odrzucił nasze zażalenia i zgodził się z racją prokuratora, który ma pełną wiedzę o zarzutach, natomiast ja nie mam dostępu do informacji o śledztwie - twierdzi mecenas Robert Kwejt, obrońca m.in. prezesa spółdzielni, księgowej i radczyni. - Wystąpiłem o możliwość uczestnictwa we wszystkich czynnościach procesowych, ale nadal nie mam odpowiedzi z prokuratury.
     Na posiedzeniu niejawnym odrzucono wszystkie zażalenia, ale jak udało nam się dowiedzieć, środki zapobiegawcze, jakie zastosowała prokuratura, są w opinii sądu adekwatne do wagi sprawy, a zawieszenie w czynnościach służbowych osób podejrzanych wiąże się tylko z dobrem śledztwa. Ponadto - zdaniem sądu - dotychczas zebrane w sprawie dowody nie wykluczają popełnienia przestępstwa.
     
     Zobacz także: "Długa lista podejrzanych"
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama