UWAGA!

Sezonowa piromania

Jak co roku o tej porze coraz więcej jest skarg na młodych ludzi zabawiających się środkami pirotechnicznymi.

Straż Miejska przypomina, że ciągle obowiązuje rozporządzenie wojewody warmińsko-mazurskiego z 8 grudnia 2004 r., w którym zabrania się używania w miejscach publicznych petard i innych materiałów pirotechnicznych poza 31 grudnia i 1 stycznia. Nieprzestrzeganie go jest wykroczeniem karanym grzywną do 500 zł.
     Straż przypomina także, że wyroby pirotechniczne mogą być sprzedawane wyłącznie osobom pełnoletnim po okazania dokumentu stwierdzającego tożsamość. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym grzywną a nawet kara pozbawienia wolność do dwóch lat.
     Strażnicy kontrolują miejsca sprzedaży materiałów pirotechnicznych, reagują też na sygnały mieszkańców. Gdy stwierdzą naruszenie tych przepisów, będą stosować kary – zapowiadają.
     Z komendantem Straży Miejskiej Janem Korzeniowskim rozmawia Krzysztof Fedak:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ten apel powinien być skierowany w 99% do sprzedawców.Właściciele sklepów już zachęcają dzieci do zakupu pirotechniki.Jeden gosć po zamknięciu sklepu o godz 18 celowo odpala kilka rac żeby przypomiec się jak co roku, gdzie już można kupić pirotechniczne bajerki.Wystarczy się przejechać ulicami Okrzei ,Daszyńskiego i się otym przekonać na własne oczy i uszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tolerancyjnyalebezprzesady(2005-12-04)
 • Co roku to samo i taka sama reakcja ... ile dzieci w tym roku będzie z poparzeniami , pokaleczonymi palcami lub większymi obrażeniami ? Kto komu wrzuci petarde za kurtke , pod nogi lub odpali rakiety w kierunku innego człowieka? sic...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinaeel(2005-12-04)
 • bla bla bla a sprzedawcy sie przejmuja ze hej Smarkacz podchodzi i kupuje co chce i ile chce a jak mu nie sprzedadza to prosi nastepnego klienta żeby mu kupił co ten oczywiście skwapliwie czyni. I przy obopulnym pobłażliwym uśmieszku sprzedającego i kupującego smarkacz wychodzi zadowolony z workiem petard, które nastepnie rzuca pod nogi przechodniów lub pod samochody. petardy powinny byc sprzedawane na tydzień przed Nowym Rokiem nie wcześniej bo i po co???!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widziałem(2005-12-04)
 • masz racje jak ktoś będzie chciał się zaopatrzyć w materiały piórotechniczne zrobi to nawet w sylwestra a teraz sprzedawcy sprzedają głównie tym co zaraz je rzucą komuś pod nogi a nie wystrzela je w sylwestra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytelnik(2005-12-05)
Reklama