UWAGA!

Spacer z niewybuchem

Elbląg, Spacer z niewybuchem
fot. (arch. portEl.pl)

Mieszkaniec Pasłęka został zatrzymany przez policjantów. 44-latek „paradował” po chodniku z… niewybuchem z czasów II Wojny Światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy a sam mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Była godzina 12, gdy policyjny patrol został wezwany na ul. Wiosenną w Pasłęku. Ze zgłoszenia wynikało, iż 44-letni mężczyzna chodzi po ulicy z… niewybuchem. Gdy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że zgłoszenie potwierdza się a 44-letni Bogdan K. ma przy sobie pocisk artyleryjski kalibru 76 mm. Pracownicy prowadzonych w pobliżu robót drogowych widzieli wcześniej jak 44-latek (jak to określili) „paradował” z trzymanym w jednej ręce pociskiem do armaty w drugiej ręce trzymał butelkę piwa. Mężczyzna nie był w stanie określić skąd wziął wspomniany niewybuch. Co więcej badanie alkotestem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie.
       Mężczyzna zostanie przesłuchany. Może odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia w miejscu publicznym. Pocisk zabezpieczyli policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, później został on przekazany saperom i zneutralizowany na poligonie.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama