UWAGA!

Sprawa wraca do Elbląga

Sprawa Adama S. podejrzanego o zmuszenie do obcowania płciowego dwóch nieletnich dziewczynek wraca do elbląskiego Sądu Okręgowego. Dzisiaj (18.04) Sąd Apelacyjny w Gdańsku odrzucił wniosek obrońców Adama S. o wykluczenie z możliwości orzekania wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu.

W ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy rozpatrywał zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego w Elblągu o niezastosowaniu aresztu tymczasowego wobec Adam S., podejrzanego o molestowanie seksualne dwóch nieletnich dziewczynek. Rozpatrzenie tego zażalenia udaremnił jednak wniosek adwokatów Adama S., którzy powołali się na doniesienia prasowe donoszące o spotkaniu prezesów elbląskich sądów z ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim. Spotkanie – ich zdaniem – miało być próba wpłynięcia na niezawisły sąd. Jako że zażalenie obrońców domniemanego zboczeńca dotyczyło wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu rozpatrzenie wniosku o aresztowanie podejrzanego zostało przekazane do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Mecenasi poprosili o wyłączenie z możliwości orzekania w tej sprawie wszystkich sędziów Sądu Okręgowego, bowiem ich zdaniem zachodzi uzasadniona wątpliwość co do zachowania zasady niezawisłości sądu. Sąd Apelacyjny nie podzielił jednak obaw adwokatów. Uznał, że nie zachodzi możliwość braku niezawisłości i odrzucił wniosek obrońców. Sprawa wraca więc do Elbląga. W ciągu kilku dni możemy spodziewać się decyzji o ewentualnym aresztowaniu Adama S.
     
     Zobacz także "Prawne kruczki"
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a moim zdaniem nasze sądy i sżdziowie nie były nie są i nie będą sprawiedliwe.Pieniadze i znajomosci oto glowne aspekty naszego wymiaru sprawiedliwosci,ludzie biedni i bez wplywow zawsze byli i sa winni dla poprawy policyjnych i sadowych statystyk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gal anonim(2001-04-25)
 • Dziwi mnie, że ludzie tak łatwo wydają wyroki, a może to nie jest tak, może Adam S. jest niewinny, rozumiem krzywdę jaką doznały te dwie dziewczynki, ale nie wydajmy pochopnie wyroków, możemy wyrządzić wielką krzywdę temu człowiekowi, jeżeli się okaże być niewinnym. Poczekajmy z osądem na koniec sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz(2001-04-25)
 • powieśmy wszystkich a wśród nich na pewno znajdzie się winny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robespierre(2001-04-27)
Reklama