UWAGA!

Sprawca przemocy domowej aresztowany

 Elbląg, Sprawca przemocy domowej aresztowany

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące 61-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne nad swoją byłą partnerką. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

W piątek (12 lutego) funkcjonariusze zostali powiadomieni o domowej awanturze na terenie powiatu braniewskiego. Zgłaszająca, która przyszła do jednostki Policji prosiła o pomoc, podkreślając, że obawia się wrócić do domu, gdyż tam przebywa jej były partner.
       Dyżurny pod wskazany adres natychmiast skierował patrol, a chwilę później mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Sprawą zajęli się kryminalni. Jak wynika z ich ustaleń, 61-latek od maja zeszłego roku znęcał się psychicznie nad pokrzywdzoną, niepokoił, groził jej, czym wzbudzał u niej poczucie strachu o własne życie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni wystąpili wspólnie z prokuratorem o tymczasowe aresztowanie agresora.
       Wczoraj (15 lutego) zapadła decyzja, że najbliższe 2 miesiące podejrzany spędzi w więzieniu. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama