UWAGA!

To był to podstęp, aby okraść starszą kobietę

 
Elbląg, To był to podstęp, aby okraść starszą kobietę
fot. policja

Policjanci z Elbląga zatrzymali pewną parę. Ona 33-lata, on 35-lat. Wspólnie odprowadzili napotkaną starszą kobietę do mieszkania. Gdy byli już w środku, wykorzystali jej nieuwagę i zabrali stamtąd złotą biżuterię. Policjanci zatrzymali oboje sprawców. Odpowiedzą teraz za kradzież. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta i mężczyzna obserwowali miejsce przed jednym ze sklepów. Zauważyli tam starszą kobietę (swoją ofiarę), która miała problemy z poruszaniem się. Zadeklarowali pomoc i odnieśli siatki z zakupami do mieszkania. Na miejscu wykorzystali chwilowe zamieszanie i zabrali z mieszkania złotą biżuterię. Sprawa trafiła na policję.

Funkcjonariusze w konsekwencji odzyskali skradzione przedmioty. 35-letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za inne podobne przestępstwa. Pozostanie jeszcze przez rok w areszcie. Jego znajoma nie była do tej pory karana. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. O wymiarze kary zadecyduje teraz sąd. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem obcych osób do mieszkań bez względu na to co te osoby oferują.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ciągle te same ręce w kajdankach o co chodzi z tym zdjęciem? jest ono jakieś wyjątkowe? czy ten koleś jest wplątany w tyle spraw?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  marysia73(2019-09-10)
 • Chciałbym doczekać czasów, gdy zamiast komunikatu: może im grozić kara do 5 lat, byłby komunikat: mają zagwarantowane 5 lat więzienia. Po prostu taki taryfikator jak przestępstwa drogowe.
 • to tak jak ten krzywy policjant z alkomatem na akcjach trzeźwości. .Ciągle ten sam obrazek. Widocznie fotki aktualnej nie mają tylko jakaś jedna sprzed 15 lat na okrągło. Dobrze że już kolorowa a nie z aparatu Zorka 5
 • Śmieci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bartol(2019-09-11)
 • Odnośnie zdjęć, to powinni państwo wiedzieć że każde zdjęcie kosztuje a skoro ma się w swoich zasobach zdjęcie symbolizujące jakąś akcję, postawę czy mające inny związek z informacją prasową to po co płacić? sprawa następna tych dwoje łotrów, szalbierzy i nicponiów powinno się wybatożyć na rynku i pozostawić na weekend pod pręgierzem aby cała okoliczna gawiedź miała używanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  K.T.O.Roś(2019-09-11)
 • Solidny czarny tatuaż na czole (czcionka 40 mm) "ZŁODZIEJ"
 • Nie dość że ich wizerunek jest najgorszy od 20 lat to jeszcze fota "przedpotopowa". Weź oglądaj w telefonie jedno i te same zdjęcie.
Reklama