UWAGA!

Tolkmicko: „Wnuczek” okradł 80-latkę

 
Elbląg, Tolkmicko: „Wnuczek” okradł 80-latkę
fot. WS (arch. portEl.pl)

80-letnia kobieta z Tolkmicka zgłosiła na Policje, że nieznany mężczyzna wyłudził od niej kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Kobieta rozmawiając z nim przez telefon była przekonana, że rozmawia ze swoim wnukiem. Później jednak okazało się, że był to oszust.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (24 listopada) w Tolkmicku. 80-latka będąc w mieszkaniu odebrała telefon. Była przekonana, że rozmawia ze swoim wnukiem a ten… potrzebował „pomocy”. Starsza kobieta usłyszała przez telefon, że wnuk spowodował wypadek samochodowy, i że szybko potrzebuje pieniędzy. Sprawa miała dotyczyć potrącenia pieszego a kwota miały być zadośćuczynieniem. Kobieta poszła wypłacić pieniądze i przekazała je „przysłanemu przez wnuka” mężczyźnie. Jak nie trudno się domyślić, po kilku godzinach zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy zgłosiła sprawę na Policję.
      
       Nie jest to pierwszy i zapewne nie ostatni przypadek działania oszustów oraz osób, które ulegają ich manipulacji. Mamy sygnały o tym, że wiele osób nie daje się nabrać na dobrze już znane i wielokrotnie opisywane metody „na wnuczka” czy „na policjanta”. Zdarza się jednak czasem ktoś kogo sprawcy oszukają. Policjanci apelują do osób starszych oraz do ich opiekunów o rozmawianie o takich sytuacjach. Tylko takie działania pomoże ich uniknąć.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama