UWAGA!

Uciekli, ale zaraz wrócą

Pogranicznicy z Braniewa zatrzymali 20-letniego Tomasa S, obywatela Litwy, który próbował przekroczyć granicę polsko- rosyjską. W tym samym czasie strona rosyjska zatrzymała jego dwóch kompanów. Cała trójka chciała spędzić kilka miłych dni w Polsce, by następnie wrócić na Litwę.

Okres wakacyjny jest wyjątkowo spokojny dla służb granicznych. W ciągu ostatniego miesiąca Warmińsko - Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie nie odnotował żadnych poważniejszych zdarzeń.
     - Zatrzymujemy nielicznych przemytników, a czasami trafi się nielegalny turysta - po za tym na granicy jest spokojnie - mówi mjr Franciszek Jaroński, rzecznik prasowy W-MOSG w Kętrzynie. - Zatrzymany przez pograniczników Litwin jest pierwszą od tygodnia osobą, która chciała nielegalnie przekroczyć naszą granicę. W tej sprawie siły połączyły strony polska i rosyjska. Za Wschodnią granicą funkcjonariusze zatrzymali dwóch 20-latków, którzy chcieli dołączyć do Tomasa S. w Polsce. Tłumaczyli, że wybierali się tylko na kilkudniową wycieczkę i zamierzali wrócić - również nielegalnie - na Litwę. Zgodnie z umową polsko-rosyjską cała trojka została przekazana za Wschodnią granicę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • moim zdaniem: powinni wszystkim bez wyjatku mieszkancom dawnej WNP wprowadzic wizy. wizy powinny byc platne min 50$. nastepnie na kazdy dzien pobytu powinni posiadac przy sobie 50$. przestepczosc od razu by spadla do poziomu sprzed 8 lat. ehhh... gdzie te czasy, kiedy na plecach czulo sie zimny wzrok zomowca...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elbinger(2001-07-20)
Reklama