UWAGA!

Ukradł karty SIM, by dzwonić do znajomych i na audiotele

Elbląg, Rys. Grzegorz Konopski
Rys. Grzegorz Konopski

Pracownik jednej z pasłęckich firm ukradł swojemu szefowi 10 kart SIM do służbowych telefonów komórkowych. Tylko z trzech kart „wydzwonił” ponad 20 000 zł. Wczoraj (16 lipca) został zatrzymany przez policjantów.

Na początku czerwca tego roku 19-letni Mariusz K., praktykant w jednej z pasłęckich firm, pod nieobecność swojego szefa, ukradł z biura firmy 10 kart SIM do służbowych telefonów komórkowych.
     - Mężczyzna dzwonił nie tylko do znajomych, ale również brał udział w różnego rodzaju konkursach audiotele wysyłając sms-y – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Paradoksalnie, nawet w jednym z nich wygrał ponad 3 000 zł. Wygrał również odtwarzacze mp4.
     „Telefonista” został zatrzymany wczoraj (16 lipca) dzięki pracy operacyjnej policjantów z Pasłęka.
     - Był zaskoczony – mówi Jakub Sawicki. - Sądził, że nie zostanie zidentyfikowany. Jednak przyznał się do kradzieży. Policjanci zabezpieczyli telefony, z których wykonywał połączenia.
     To nie pierwszy konflikt z prawem 19-letniego Mariusza. Wcześniej był on karany m.in. za kradzieże. Teraz trafił do policyjnego aresztu. Czynności w tej sprawie nadal trwają. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Można znaleść po indentyfikacji komórki IMEI które można w centrali odczytac, pożniej po nitce do kłębka. Jeżeli ktoś chce się tak bawic potrzeba zmiana jest IMEI przed i po lub prosciej kupienie komórki za 20 zł i po wszystkim wywalenie jej. a Jak ktoś znajdzie i włączy bedzie miał "kominarzy" o 6 rano :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kriss_czyste _sumienie(2008-07-17)
 • haha! znam. .wiem. .
 • właściciel kart SIM mógł wziąść wyciąg rozmów prowadzonych z kart i Policja doszłaby kto właśnie z tego numeru dzwonił na audiotele po tym jak wygrał a do odbioru nagrody raczej podał swój adres
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adam1220(2008-07-18)
Reklama