UWAGA!

Ukradli paliwo

Dwaj 20-latkowie, mieszkańcy powiatu braniewskiego, włamali się do dwóch autobusów i dwóch samochodów ciężarowych, z których spuścili ok. 550 litrów oleju napędowego. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wczorajszej (8 października) nocy dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego postanowiło zdobyć większą ilość paliwa. W tym celu zamiast pojechać na stację paliw, udali się na plac należący do Rejonu Dróg Powiatowych w Pieniężnie, gdzie zaparkowane są samochody ciężarowe i autobusy. Sprawcy poruszali się osobowym mercedesem. Przez otwartą bramę wjechali na parking i wykorzystując gumowe węże, zaczęli spuszczać olej napędowy w zaparkowanych pojazdach. Paliwo spuszczali po uprzednim zerwaniu kłódek zabezpieczających wlewy paliwa.
     Mężczyźni włamali się do dwóch autobusów i dwóch samochodów ciężarowych, spuścili w sumie ok. 550 litrów oleju napędowego. Jeden z pracowników Zarządu Dróg, będąc w nocy w pobliżu parkingu, zauważył otwartą bramę wjazdową na parking oraz samochód sprawców, który stał w pobliżu autobusów. Świadek widział również mężczyzn, którzy przebywali na parkingu. Żeby udaremnić ucieczkę sprawcom, mężczyzna zamknął bramę wjazdową na parking i zabezpieczył ją łańcuchem z kłódką. Sprawcy zorientowali się, że zostali zauważeni, więc podjęli ucieczkę. Przecięli łańcuch zabezpieczający bramę, wsiedli do swojego pojazdu i odjechali, pozostawiając na miejscu plastikowe beczki oraz gumowy wąż. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez przestępców. Na podstawie relacji świadka zdarzenia policjanci ustalili personalia jednego ze złodziei, po czym udali się do jego miejsca zamieszkania. W jednym z mieszkań usytuowanych na terenie gm. Pieniężno policjanci zastali dwóch mężczyzn.
     Okazali się nimi 20 - letni Stanisław B. oraz 20 - letni Karol S. Mężczyzn od razu zdradziła specyficzna woń oleju napędowego, która utrzymywała się na ich ubraniach. Na terenie posesji policjanci znaleźli mercedesa odpowiadającego opisowi świadka zdarzenia oraz plastikowe beczki z olejem napędowym - zabezpieczyli 440 litrów paliwa. Dwaj podejrzani o dokonanie kradzieży z włamaniem mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.
     Grozi im kara do 10 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama