UWAGA!

Uwaga na oszustów

 
Elbląg, Uwaga na oszustów
fot. KMP w Elblągu

Sześć oraz 15 tysięcy złotych - tyle stracili elblążanie oszukani najprawdopodobniej przez osoby, jak same to określiły, o „ciemnej karnacji”. Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność przy zawieraniu transakcji z nieznajomymi oraz o zdrowy rozsadek w przypadku, gdy zaczepiają nas osoby oferujące wróżenie, nietypowe leczenie czy  pomoc bliskim.

 Jak pokazuje rzeczywistość oszuści posuwają się do najróżniejszych metod, by pozyskać pieniądze. Robią to w coraz bardziej niekonwencjonalny sposób, a wszystko po to, by inne osoby dały się „nabrać” na ich metody działania. „Wypadła pani paczka” – to jedna z najnowszych metod działania oszustów, którzy odwracają uwagę danej osoby wskazując na zgubioną, leżącą na ziemi paczkę lub np. złotą obrączkę. Chcą ją odkupić lub zamienić się na inny przedmiot. Na takiej zamianie osoba na pewno nie zyska. Przekonała się o tym kobieta z Elbląga, która została oszukana w ten sposób i straciła ponad 6 tysięcy złotych. Na tym nie koniec. Oszukany został także mężczyzna prowadzący firmę. W jego przypadku dwie kobiety o ciemnej karnacji, pod pozorem wyleczenia z choroby dokonały kradzieży w wysokości 15 tysięcy złotych. Poprosiły mężczyznę by wyjął z kasy pieniądze, zawinął je w ręcznik i schował do szafy. Ten dał się na to nabrać. Zabieg ten miał wyleczyć chorą żonę mężczyzny. On sam stwierdził, później w rozmowie z policjantami, że poczuł się „zahipnotyzowany”. Nie trudno się domyślić, ze chwilę później, gdy wyjął z szafy ręcznik, pieniędzy już w nim nie było.
       Policja apeluje o ostrożność i rozwagę szczególnie w sytuacjach zaczepiania przez nieznane osoby oferujące korzystne transakcje, zamianę, sprzedaż artykułów itp. Sytuacje te zwykle kończą się źle dla osób ulegających pokusie łatwego zarobku lub innego zysku.
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama