UWAGA!

Uwaga na piratów drogowych

 Elbląg, Uwaga na piratów drogowych

Mężczyzna, który kierował osobowym vw, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Powodem było rozpędzenie auta do prędkości 138 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Sytuacja miała miejsce w Żurawcu koło Elbląga. 65-letni kierujący vw tiguanem jechał o 88 kilometrów na godzinę za szybko. Policjanci na 3 miesiące zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna został także ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
       Inny kierujący tym razem motocyklem został zatrzymany do kontroli przy ul. Rawskiej. Wcześniej zmierzono jego prędkość – 110 km/h w miejscu ograniczenia do 50. W trakcie kontroli okazało się, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Ukarany za brak uprawnień oraz nadmierną prędkość.
       Prawdziwym rekordzistą okazał się jednak 22-latek przekraczający dozwoloną prędkość w miejscowości Kamionek Wielki. Mężczyzna jechał osobowym audi z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Jednakże w trakcie sprawdzania okazało się, że miał już raz zatrzymane prawo jazdy właśnie za nadmierną prędkość, a w okresie zakazu kierował autem więc zatrzymano mu prawo jazdy na 6 miesięcy. Wczorajsza kontrola sprawiła, że mężczyzna całkowicie straci uprawnienia do kierowania. Oprócz tego otrzymał 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wiochmeni cisną ile fabryczka dała nie patrząc kompletnie na innych, czyli pieszych, rowerzystów i oczywiście na innych poruszających się pojazdami. Kiedy w końcu ta sytuacja się zmieni??? Pytanie oczywiście do komendanta!
 • No właśnie Komendant wysłał patrole, żeby takich łapać i zabierać prawo jazdy. Czy treść artykułu jest nie zrozumiała!
 • U mnie ich nie widzę !!! Ograniczenie prędkości nie widoczne dla kierowców mimo, że są duże i bardzo widoczne !!! Więc komendant nie wysyła tam, gdzie powinien !!!!! Może też na zgłoszeniach przez obywateli też ich nie widzi !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ślepy(2018-10-16)
 • zupełnie nie zrozumiała. "UWAGA na piratów drogowych" Jak obywatel ma uważać na kierowców przekraczających prędkość ? Z pałą ma za nim jechać robiąc te samo wykroczenie czy radar mieć na d. u. pie i wystawić w krzakach ?
 • no niestety neiktózy nie myślą na drodze, a jest teraz tyle ułatwień, żeby nie dać się niczemu zaskoczyć, jak np. yanosik. PRzecież on nie jest tylko do ostrzegania przed policją, ale o utrudnieniach i zagrożeniach też, ale niektórym brakuje mózgu, aby go używać. ..
 • @kaczka - Trzeba jechać poprawnie, to nie trzeba żadnych Yanosików, czy tym podobnych, no może poza utrudnieniami i zagrożeniami.
 • Cytat: "zupełnie nie zrozumiała. "UWAGA na piratów drogowych" - Uważam, że powinno być a mianowicie : Uwaga my jako policjanci przestajemy się op. .. .ać i zaczynamy prawdziwą walkę z piratami drogowymi !!! - Tak chyba byłoby poprawniej, co???
 • W Kamionku Wielkim co 5 minut mogli by zabierać prawko za prędkość. Szkoda, że tak rzadko policja robi tu kontrole.
 • Do autora pierwszego postu. Elblągi to jeżdżą przepisowo i są najlepszymi kierowcami na świecie. PS. Jak byś nie zrozumiał to był sarkazm.
 • @ Gościu - napisałeś "Jak byś nie zrozumiał to był sarkazm. " - używasz takich słówek jak " sarkazm" a nie znasz pisowni. Piszę się " jakbyś" a nie " jak byś". Być może na wsi się tak pisze, ale w mieście niestety nie!
 • Najgorsza jest NEBraska w starych wieseagenach tdi.
 • do DC, Wieseagen Tdi, pewnie co noc ci się śni !!!
Reklama