UWAGA!

Uwaga oszustki

W środę dwie młode kobiety okradły 93-letnią mieszkankę Elbląga. Do jej domu dostały się przedstawiając się jako pracownice jednej z firm ubezpieczeniowych.

Kobiety miały ok. 20-22 lat. Przedstawiły się 93-letniej kobiecie jako pracownic jednej z firm ubezpieczeniowych. Powiedziały, że mają dla niej legitymacje ubezpieczeniową.
     Starsza kobieta nie podejrzewając niczego złego wpuściła obie panie do mieszkania. Wtedy jedna z nich zamknęła właścicielkę mieszkania w łazience, a druga przeszukała w pokoju komodę z szufladami, skąd ukradła pieniądze, w tym 200 marek niemieckich. Razem z mieszkania zginęło 2 tysiące 200 złotych.
     - Apelujemy do wszystkich mieszkańców Elbląga, nie tylko tych starszych bądźmy ostrożniejsi. Nie wpuszczajmy do mieszkania wszystkich, kto zapuka do naszych drzwi. Jeżeli jest to osoba nieznajoma, powołująca się na przedstawiciela jakiejkolwiek firmy poprośmy o wylegitymowanie się. Jeżeli coś nam proponują np. wymianę okien, drzwi instalację czegokolwiek, za co płacić będzie administrator budynku. Zadzwońmy do administracji. Jeżeli są to agenci firm ubezpieczeniowych poprośmy by odwiedzili nas w innym terminie, najlepiej wtedy, kiedy w mieszkaniu będzie jeszcze ktoś z domowników - radzi policja.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama